NATO Liderler Zirvesi kapsamında Erdoğan'ın ikili görüşmeleri başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İngiltere Başbakanı Johnson'la bir araya geldi.

NATO Liderler Zirvesi kapsamında Erdoğan'ın ikili görüşmeleri başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, NATO Liderler Zirvesi kapsamında Brüksel'de bir araya geldi. NATO Karargahı'nda basına kapalı gerçekleşen toplantı 52 dakika sürdü.

'NATO MÜTTEFİKLERİNİN ORTAK STRATEJİSİ NETLEŞMELİ'

Élysée Sarayı'ndan yapılan açıklamada iki liderin görüşmesinde, Suriye ve Libya'daki sorunların üstesinden gelmek için birlikle çalışmanın önemine vurgu yapıldığı belirtildi. Açıklamada, "Erdoğan ile görüşmede, İslam'la ilgili tartışmalara açıklık kazandırıldı" ifadeleri kullanıldı. Macron'un, "NATO müttefiklerinin ortak stratejileri netleştirmesi gerektiğini tekrar belirttim" dediği aktarıldı.

ERDOĞAN-JOHNSON GÖRÜŞMESİ 

Bu görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile bir araya geldi. İki liderin basına kapalı gerçekleşen görüşmesi 25 dakika sürdü.

Erdoğan'ın daha sonra Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile de görüşmeler yapması öngörülüyor. Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın ise saat 18.00'de bir araya gelmesi bekleniyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER