Selahattin Demirtaş’tan DEM Parti yorumu: 'Dikkate almayan kaybeder'

Genel seçimlerden sonra aktif siyaseti bıraktığını açıklayan Selahattin Demirtaş, “DEM Parti’nin beklenti ve taleplerini dikkate almayan kaybeder” dedi.

Selahattin Demirtaş’tan DEM Parti yorumu: 'Dikkate almayan kaybeder'

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın yerel seçimler için, “DEM Parti’nin beklenti ve taleplerini dikkate almayan kaybeder” dediği öğrenildi.

Medyascope muhabiri Ferit Aslan’ın haberine göre, eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yerel seçimlerde bütün tarafların niyetini, yaklaşımını görmeden bir karar vermemek gerektiği görüşünde. 31 Mayıs’ta aktif siyaseti bıraktığını açıklayan Demirtaş'ın “DEM Parti’ye ve bize nasıl yaklaşıldığını görmek istiyoruz” dediği aktarıldı.

Seçimlerde cezaevinde olmaları halinde tutumlarının belli olacağını söyleyen Demirtaş, partisinin tavrının da buna göre şekilleneceğini öngörüyor. Demirtaş, partisinden bağımsız hareket etmeyecek. DEM Parti’nin yerel seçimler için kararını netleştirmeden önce cezaevlerinde tutuklu bulunan tüm partililerin görüşünü alacağını belirten Demirtaş, şimdilik sadece gelişmeleri takip ediyor. Demirtaş, halkın ve DEM Parti’nin ihtiyaç duyması halinde devreye girecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER