Ünal'dan bedelli askerlik ve erken seçim açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ünal'dan bedelli askerlik ve erken seçim açıklaması
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, bedelli askerlik konusunda, 'Şu anda seçim sonrası bir yeni durumun şekillenmesi süreci var. Şimdi bu konuda gerekli çalışmalar, düzenlemeler neyse bununla ilgili süreçler tamamlandıktan sonra çalışmalara başlayacaktır' açıklamasında bulundu.

Ünal, yerel seçimlerin erkene alınmasının parti olarak gündemlerinde olmadığını vurgularken bedelli askerlik konusunda ise 'Şu anda seçim sonrası bir yeni durumun şekillenmesi süreci var. Şimdi bu konuda gerekli çalışmalar, düzenlemeler neyse bununla ilgili süreçler tamamlandıktan sonra çalışmalara başlayacaktır" dedi. 

Ünal, A Haber canlı yayınında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"ERKEN SEÇİM DÜŞÜNMÜYORUZ" 

Yerel seçimlerin erkene alınmasının parti olarak gündemlerinde olmadığını vurgulayan Ünal, "Türkiye şu anda öncelikli olarak kendi gündemine odaklanmış durumda, yeni hükümet sistemiyle birlikte Türkiye hızla yoluna devam ederken yeniden erken seçimatmosferine sokmanın doğru olmadığını ve bizim de gündemimizde olmadığını, böyle bir şey olmadığını kamuoyuyla paylaştık. Biz hiçbir şekilde şu anda bir erken seçimdüşünmüyoruz." diye konuştu.

"YENİ BİR DURUMUN ŞEKİLLENMESİ VAR"

Ünal, "Bedelli askerlik noktasında çalışmalar ne aşamada?" şeklindeki soruya, "Şu anda hem Meclis ayağında hem de Cumhurbaşkanlığı ayağında seçim sonrası bir yeni durumun şekillenmesi süreci var. Cumhurbaşkanımız seçimlerden önce ifade etmişti 'Bedelli konusu seçimden sonra benim masamda ilk gündem maddelerinden birisi olacak.' demişti. Şimdi bu konuda gerekli çalışmalar, düzenlemeler neyse bununla ilgili süreçler tamamlandıktan sonra çalışmalara başlayacaktır." yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER