Vecdet Öz: ATA İttifakı resmen sona ermiştir

ATA İttifakı'nın bileşeni Adalet Partisi'nin genel başkanı Vecdet Öz "ATA İttifakı resmen sona ermiştir. Sinan Oğan bey de bir oy almıştır, dilediği şekilde hareket edebilir" dedi.

Vecdet Öz: ATA İttifakı resmen sona ermiştir

ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın ilk turda aldığı 5, 17 oydan sonra ikinci turdaki tutumu ittifaklar cephesinde merakla bekleniyor.

Ankara'da hareketli saatler yaşanırken, dün akşam Kılıçdaroğlu'na destek açıklayan ATA İttifakı üyelerinden Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz'den yeni bir açıklama geldi.

Halk TV canlı yayınına katılan Vecdet Öz, şunları söyledi:

"- Seçime girdik. Seçim neticelendi. Milli irade bize yüzde 5 oy verdi. Seçim devam ediyor. Bir karar vermek zorundaydık. Milli iradeye baskı olmaz. Deriz ki; biz böyle düşünüyoruz. Şu anda ATA İttfakı'nın kurulmasının sebebi; muhalefet. İlk önceliğimiz iktidarın gitmesidir. Dolayısıyla; şu anda bizim tercihimiz Kemal Kılıçdaroğlu'nun şahsına destek vermek oldu. Bu destek kararını kendisine ilettik. Bu demokratik bir hakkımızdır. Dolayısıyla seçmenlerimize biz böyle karar verdik diyoruz.

- Ümit Hoca'ya "Nasıl karar vereceksiniz" diye sordum; "Yönetimimize soracağız" dedi. Hayhay dedim. Biz de çıkan kararımız açıkladık.

- İttifak biliyorsunuz; seçimle birlikte başlar, seçim bittiğinde nihayetlenir. İkinci tura kalmışsanız devam eder. ATA İttifakı resmen sona ermiştir. Nezaketen birbirimize sorduk. Ümit Hoca'nın alacağı karara saygı duyarım. Sinan Oğan bey de bir oy almıştır, dilediği şekilde hareket edebilir. Saygı duyarız.

- Biz yola çıkarken muhalefet ittifakı olarak çıktık. İktidarı desteklemek planımızda yoktu. Biz kazanmayı arzu ediyorduk." (KAYNAK)

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2023, 03:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER