WhatsApp'a karşı: Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kota harcatmayacak

WhatsApp'a karşı: Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kota harcatmayacak Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone yerli mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları için kota harcatmama kararı aldı. Buna göre Turkcell, Türk Telekom müşterileri ve Vodafone İletişim Pass kullanıcıları BiP ve Yaay'ı internet kotalarından harcama yapmadan kullanabilecek.

WhatsApp'a karşı: Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kota harcatmayacak

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesi şartı getirmesi ile başlayan alternatif mesajlaşma uygulamaları GSM şirketleri harekete geçti. Yerli mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları için iş birliğine giden Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kotayı kaldırdı. Bu kapsamda Türk Telekom müşterileri BiP’i, Turkcell kullanıcıları ise Türk Telekom’un yeni nesil sosyal medya platformu Yaay’ı internet kotalarından harcama yapmadan kullanacaklar. Her iki uygulama aynı zamanda diğer uygulamalarla birlikte Vodafone’un İletişim Pass paketinde ücretsiz sunulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Türk mühendislerinin geliştirdiği yerli uygulamalarımızı vatandaşlarımız artık gönül rahatlığıyla kullanabilecek. Bu sayede Türkiye’nin verileri ülke içerisinde güvenle kalacak. Yerli mesajlaşma uygulamalarının tercih edilmesine destek sunacak bu anlaşmanın önümüzdeki dönemde bu konuda yapılacak yeni iş birliklerinin de önünü açacağına inanıyoruz” dedi.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal ise, “Hepimiz Türkiye’nin dijitalleşme vizyonuna katkımızı, yenilikçi dijital platformlar sunarak pekiştiriyoruz. Birlikte attığımız bu adım, çalışmalarımızı daha da değerli kılıyor. Önümüzdeki dönemde de benzer iş birliklerinin artmasını temenni ediyorum” değerlendirmesini yaptı.

VODAFONE PASS'TA DA ÜCRETSİZ

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy da "Müşterilerimize sınırsız internet deneyimi yaşatmak amacıyla 4 yıl önce kullanıma sunduğumuz Vodafone Pass paketlerini ihtiyaç ve talepler doğrultusunda güncelliyoruz. Müşterilerimizin mesajlaşma, sosyal medya ve video izleme gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdiğimiz bu paketlerden Vodafone İletişim Pass paketini yeni uygulamalarla zenginleştiriyoruz. İletişim Pass kapsamında sunduğumuz mevcut uygulamalara yerel mesajlaşma ve iletişim uygulamalarını da dahil etme kararı aldık. Tarifesi içinde İletişim Pass paketi olan tüm müşterilerimiz Şubat ayı itibarıyla yerli mesajlaşma uygulamalarını diğer uygulamalarla birlikte süresiz ve ücretsiz kullanırken, tüm Vodafone müşterilerimize ise bu uygulamaları 1 ay boyunca ücretsiz sunacağız” şeklinde konuştu. / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER