Fahrettin Koca'dan iddialara yanıt: Biontech aşısı Türkiye'ye ilk kez geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'ye dün 750 bin bugün ise 700 bin dozdan fazla Biontech aşısının geldiğini ve önümüzdeki hafta sırası gelen kişilere uygulanacağını duyurdu. Koca, testler ve klinik araştırma dışında ülkeye ilk kez Biontech aşısı geldiğini ve ilk kez kullanılacağını öne sürdü.

Fahrettin Koca'dan iddialara yanıt: Biontech aşısı Türkiye'ye ilk kez geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Avrupa Birliği'nden Türkiye'ye 1.5 milyon doz ihraç edildiği öne sürülen Biontech aşılarıyla ilgili açıklama yaptı. 

Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'ye dün 750 bin bugün ise 700 bin dozdan fazla Biontech aşısının geldiğini, aşının saklama koşulları uygun olan her merkezde uygulanacağını duyurdu. Bakan Koca, testler ve klinik araştırma dışında ülkeye ilk kez Biontech aşısı geldiğini söyledi.

Bakan Koca'nın açıklaması şöyle: 

"Biontech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı. Dün ise yaklaşık 750 bin doz aşı teslim aldık. Testler ve klinik araştırma dışında ilk kez Biontech aşısı geldi. Güvenlik testleri yapılıyor ve önümüzdeki hafta sırası gelen vatandaşlarımıza uygulanacak.
Bugün ayrıca 700 bin dozdan fazla Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece yaklaşık 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk defa kullanılacak. Aşı, saklama koşulları uygun olan her merkezimizde uygulanacak." (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER