Rusya: Mutant virüslerin çoğu Türkiye'den geliyor

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu Başkanı Anna Popova: Farklı ülkelerden hem İngiltere hem de Güney Afrika mutasyonları geldi ancak iki varyant da sadece Türkiye'den taşındı.

Rusya: Mutant virüslerin çoğu Türkiye'den geliyor

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, Rusya'daki mutasyonlu virüslerin büyük bölümünün Türkiye'den geldiğini, Türkiye'deki pandemi risklerini özel kontrol altında tuttuklarını söyledi. Rusya hükümeti bünyesindeki Koronavirüsle Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Popova, "Farklı ülkelerden hem İngiltere hem de Güney Afrika mutasyonları geldi ancak iki varyant da sadece Türkiye'den farklı kişiler tarafından ve farklı zamanlarda ülkemize taşındı" dedi.

'TÜRKİYE'DE PATLAMA NİTELİĞİNDE BİR ARTIŞ VAR'

Sputnik'in aktardığına göre 'Türkiye'deki durumun kötüye gitmeye devam ettiğini' söyleyen Popova, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'deki durum keskin bir şekilde kötüleşti. Mart ortasından itibaren bu ülkede kaydedilen yeni korona virüsü vakalarında yüzde 40'tan fazla bir artış görüldü. Yani, oldukça yoğun, patlama niteliğinde bir artış. Türkiye'de Rus turistlerin sayısının fazla olması nedeniyle bu ülkedeki pandemi risklerini özel kontrol altında tutuyoruz." (Sputnik)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER