Kasımpaşa - Beşiktaş maçı tekrar edilecek

TFF Basın Sözcüsü Mete Düren, yönetim kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Kasımpaşa - Beşiktaş maçının tekrarlanmasına karar verildiğini açıkladı.

Kasımpaşa - Beşiktaş maçı tekrar edilecek
TFF Basın Sözcüsü Mete Düren, yönetim kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Kasımpaşa - Beşiktaş maçının tekrarlanmasına karar verildiğini açıkladı.


Düren, "Kasımpaşa - Beşiktaş maçının tekrarlanmasına karar verildi. Ancak kadrolar değişmeyecek, aynı olacak ve 0-0'dan başlayacak" dedi.

TFF'den yazılı yapılan açıklama ise şöyle;

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün İstanbul'da toplandı.

İstinye'de bulunan Futbol Federasyonu Merkez Binası'nda saat 12:00'de başlayan ve yaklaşık 5 saat süren toplantıda 15 Aralık 2013 tarihinde oynanan ve Kasımpaşa A.Ş.'nin 2-1 üstünlüğüyle sona eren, Kasımpaşa A.Ş- Beşiktaş A.Ş. Spor Toto Süper Lig karşılaşması hakkında Beşiktaş A.Ş.'nin 18.12.2013 tarihli başvurusu görüşüldü.

TFF Yönetim Kurulu, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 30. maddesi uyarınca müsabakanın daha sonra belirlenecek bir tarihte, başlangıcından itibaren tekrarına, yalnızca tekrarına karar verilen müsabakanın oynandığı tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcuların oynatılmasına ve sarı kartla cezalandırılan disiplin uygulamalarının yapılmamış sayılmasına oy çokluğuyla karar verdi."


BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ KARARDAN MEMNUN


Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrar oynanmasına ilişkin kararı Beşiktaş yönetimi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Futbol A Takımından Sorumlu Yönetici Ahmet Kavalcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada esasında hükmen galibiyet beklediklerini söyledi. Kavalcı, üzüldükleri bir şey olduğuna değinerek, "Maç tekrarlanacak, ama biz kararın 3-0 lehimize çıkmasını bekliyorduk" şeklinde konuştu.

''KULÜP OLARAK BU KARARIN ÇIKACAĞINI BEKLİYORDUK''

Herkesin kandilini kutlayarak sözlerine başlayan Kavalcı, "Bugün Türkiye Futbol Federasyonu bir karar verdi. Kasımpaşa - Beşiktaş maçında topun elle oynanması ve Almeida'nın gol pozisyonuna giderken Donk'un topu eline alması ve sonrasında topa müdahalesi ile sonuçlanan pozisyon, kural hatası sayılarak lehimize karar verildi. Kulüp olarak bu kararın çıkacağını biliyorduk. Başkanımız ve yönetimimiz bu konuda çok çaba sarf ettiler. Başkanımız bilimsel olarak teknik üniversiteden yardım istedi. Maç saniye saniye değerlendirildi. Buradan Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Bu kararı bekliyorduk. Maç kadrosu ile ilgili bir görüşmemiz olmadı, tarih de belli değil. Kasımpaşa'nın bundan sonra ne yapacağı kendi meselesi" ifadelerini kullandı.

''HOCAMIZ SÖYLEMİŞTİ''

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in 2 gün önce TSYD panelinde bu konuyu konuştuğunu ve Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze ile aralarında geçen diyaloğu hatırlatan Ahmet Kavalcı, "Orada Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota ile bu konuyu konuştular. Hocamız 'Maç daha bitmedi, bu karşılaşma yeniden oynanacak' dedi. Hocamız da bunu bekliyordu. İyi oldu, beklenen bir karardı" şeklinde konuştu.

''RONALDINHO KONUSU KAPANDI''

Ronaldinho konusunun kendileri için kapandığını belirten Kavalcı "Ronaldinho konusu bizim için tamamen kapanmıştır, ama Beşiktaş'ta transfer bitmez. Transferler devam edecek'' dedi.. / ajanslar

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.