Milli Takım'ın yeni hocası Lucescu

Türkiye Futbol Federasyonu A Milli Takım Teknik Direktörlüğü için Rumen teknik adam Mircea Lucescu ile her konuda anlaştı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Rumen teknik adam ile birlikte İstanbul'a gelecek.

Milli Takım'ın yeni hocası Lucescu
Fatih Terim’in görevden alınmasının ardından Milli Takım Teknik Direktörü’nün kimin olacağı konusu, Lucescu’nun görevi kabul etmesinin ardından açıklığa kavuştu.


Önce Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’i Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne getirmek isteyen ancak sonuç alamayan TFF Yönetimi, daha sonra Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı’yı göreve getirme girişiminden de istediğini alamadı.

Bu gelişmelerin ardından TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Bükreş operasyonu düzenleyerek Galatasaray’ın da talip olduğu Rumen hocayı Sarı-Kırmızılı kulübün elinden alarak Milli Takım Teknik Direktörlüğüne getirdi. Zira önceden Galatasaray’ın yöneticilerinden Can Topsakal, dün de Başkan Dursun Özbek Bükreş’e gitmiş ve Lucescu ile tüm ayrıntıları görüşerek transfer pazarlığı yapmıştı.

‘BEN SAHADA OLMALIYIM’ DİYEREK REDDETTİ

Lucescu, başkan Özbek’e “Sizden birkaç gün rica ediyorum” diyerek düşünmek için süre istemişti ancak TFF Başkanı Demirören, TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı ve TFF Başkanvekili Ali Dürüst, apar topar Bükreş’e gidip Marriott Otel’de Lucescu ile şartları konuştu ve transferi masaya yatırdı.

Uzun süren görüşmelerden sonra Lucescu, önce 4 maçlığına, daha sonra alınacak sonuçlara göre 2 yıl için kendisine sunulan teklife “evet” dedi. Rumen teknik adam ayrıca Galatasaray’ın teklifini kabul etmemesini de “Sportif Direktörlük görevini kabul edemezdim. Ben sahada olmalıyım ve oyuncularla direkt temas kurmalıyım” diyerek geri çevirdiği öğrenildi.

Mircea Lucescu, yarın Türkiye’ye gelerek cuma günü saat 14.30’da düzenlenecek törenle kendisini Milli Takım Teknik Direktörü yapan imzayı atacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER