Jack Dorsey'den Twitter özrü: Şirketi çok hızlı büyüttüm

Musk'ın 44 milyar dolara Twitter’ı satın almasından sonra çalışanların işten çıkarılmasına ilişkin açıklama yapan Dorsey, "Şirketi çok hızlı büyüttüm. Bunun için özür dilerim" dedi.

Jack Dorsey'den Twitter özrü: Şirketi çok hızlı büyüttüm

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO'su Jack Dorsey, platformun Elon Musk'a satılmasının ardından gündeme gelen toplu işten çıkarmalara ilişkin açıklama yaptı. "Şirketi çok hızlı büyüttüm. Bunun için özür dilerim” diyen Dorsey, “Twitter'ın eski ve şimdiki çalışanları güçlü ve dirençlidir. O an ne kadar zor olursa olsun her zaman bir yolunu bulurlar. Bir çoğunun bana kızgın olduğunun farkındayım. Herkesin bu durumda olmasının sorumluluğu bana ait" ifadelerini kullandı. 

Dorsey, sözlerine “Twitter'da çalışmış olan herkese minnettarım ve onları seviyorum. Bunun şu anda ya da hiçbir zaman karşılıklı olmasını beklemiyorum ve anlıyorum” diyerek devam etti. 

MUSK: BAŞKA SEÇENEK YOKTU

Elon Musk’ın 44 milyar dolara olaylı bir şekilde Twitter’ı satın almasından sonra dün personelin yüzde 50’si işten çıkarılmıştı. Musk, şirketin her gün 4 milyon dolardan fazla kaybettiğini ve şirket çalışanlarının yarıya yakınının işine son vermekten 'başka seçeneği olmadığını' ileri sürmüştü. Musk, işten çıkarmaları savunarak “Twitter'ın yürürlükteki işten çıkarmaları konusunda, ne yazık ki şirket günde 4 milyon doların üzerinde kayıp yaşarken başka seçenek yok. Çıkarılan herkese 3 aylık kıdem tazminatı teklif edildi, bu yasal olarak gerekli olanın yüzde 50 fazlasıdır” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER