ABD'de film ve dizi çekimleri başlıyor

ABD'de dizi ve film sektörü çekimlere başlıyor: Yalnızca güvenli bölgelerde çalışılacak.

ABD'de film ve dizi çekimleri başlıyor
Korona virüsü salgını nedeniyle tamamen durdurulan eğlence sektörü yeniden harekete geçiyor.

NTV’nin haberine göre, Amerika’nın California eyaleti valiliğinin yaptığı açıklamada önümüzdeki hafta içerisinde film ve dizi prodüksiyonlarının başlamasına izin verilecek. Yeni çıkan izne göre, önümüzdeki pazartesi gününden itibaren film ve dizi prodüksiyonları Kaliforniya’da devam edebilecek.

Vali Newsom, çarşamba günü sektörün bazı ileri gelen isimleriyle birlikte online olarak yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya katılanlar arasında yönetmen Ava DuVernay ve Ted Sarandos gibi isimler de bulunuyordu. Sarandos konu hakkında şu sözleri sarf etti: “Bugün yapmak zorunda olduğumuz seçimler, evde kalmak ya da kalmamakla ilgili değil. İşe nasıl güvenli bir şekilde geri dönebileceğimizle ilgili. Buna kesinlikle bir çözüm bulunabilir. Bunun üzerinde çalışan dünyanın en zeki insanlarına sahibiz.”

Planlananlara göre pazartesi günü tüm çekimler devam etmeyecek. Yalnızca tamamen güvenli olan bölgelerde çekimlere izin verilecek.

Newsom, Los Angeles ve çevresinde korona virüsü salgınının bölgelerde orantısız olmasıyla ilgili “Bu durum biz hükümet yetkilileri için zorluğunu koruyor. Herkesten birkaç hafta geride olmaları endişe veriyor” dedi. 


Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER