Obama ilk kez Clinton'ın seçim mitingine katıldı, oy istedi

Demokrat Parti'nin muhtemel başkan adayı Clinton'ın ilk kez bir seçim mitingine katılan ABD Başkanı Obama, oyunu Clinton için kullanacağını belirterek, "Onun ne kadar zeki ve olaylara hazırlıklı olduğunu biliyorum" dedi.

Obama ilk kez Clinton'ın seçim mitingine katıldı, oy istedi
ABD Başkanı Barack Obama, halef adayları içinde en güçlü isim olan Hillary Clinton'ın Kuzey Carolina eyaletinin Charlotte kentinde gerçekleştirilen seçim mitingine katılarak Demokratların muhtemel başkan adayına yönelik bir destek konuşması yaptı.

Başkanlık uçağı Air Force One ile başkent Washington DC'den Kuzey Carolina'ya beraber gelen Obama ile Clinton, miting alanını dolduran Demokrat seçmenleri beraber selamladı.
Clinton ile Dışişleri Bakanlığı döneminde yakın çalıştığını anlatan ve eski çalışma arkadaşından övgüyle bahseden Obama, "Onun ne kadar zeki ve olaylara hazırlıklı olduğunu biliyorum" diye konuşu.

Clinton'dan bahsederken, "İşler istediği gibi gitmediği zaman bile nasıl dirayetli durabildiğini ve daha güçlü geri dönebildiğini yakından gördüm" ifadelerini kullanan Obama, seçmenlerden Clinton'a oy vermelerini istedi.

OBAMA: ABD'Yİ YENİDEN BÜYÜK YAPMAKTAN BAHSEDİYORLAR AMA ABD ZATEN BÜYÜK

İsim vermeden Cumhuriyetçilerin muhtemel başkan adayı iş adamı Donald Trump'ı da eleştiren Obama, ABD yeniden büyük yapmaktan bahseden kişilerin olduğunu ancak ABD’nin zaten büyük olduğunu vurguladı.

Clinton da Obama dönemindeki yönetimin özellikle ekonomi alanında çok önemli işler yaptığını vurgulayarak, "Ona hak ettiği değerin verildiğini düşünmüyorum" şeklinde konuştu. Başkanlık seçimlerinde her oyun çok önemli olacağını vurgulayan Clinton, yarışı kazanacağına inandığını ifade etti.

ABD'de 8 Kasım'da yapılacak 58. başkanlık seçimleri için Demokrat Parti'nin kesin başkan adayı, 25-28 Temmuz arasında Philadelphia'da yapılacak parti kurultayında belli olacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER