Tuncel: Polisler tarafından ölümle tehdit edildim

DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, polislerce ölümle tehdit edildiğini söyledi. İdil çıkışında aracı durdurulan Tuncel’in “Seni öldürürüz” denilerek tehdit edildiği bildirildi.

Tuncel: Polisler tarafından ölümle tehdit edildim

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, polislerce ölümle tehdit edildiğini söyledi.

Bayram ziyareti için bugün Şırnak’ın Silopi ilçesine giderek halkla bayramlaşan Tuncel ve beraberindeki partililer, ziyaretlerinin ardından ilçeden ayrıldı.

Ancak Eş Genel Başkan Tuncel ve DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Zöhre Bozacı’nın yanı sıra içerisinde DBP basın çalışanı Bedran Berk ve şoförün bulunduğu makam aracı İdil ilçesi çıkışında karayolu üzerine polislerce kurulan kontrol noktasında durduruldu.

Aracın önü polislerce kesilirken, içeride DBP Genel Başkanı Tuncel’in bulunduğu bilinmesine rağmen araç içerisindekilerden inmeleri istendi.

Tuncel ve beraberindekilerin araçtan inmeyeceklerini söylemeleri üzerine ise tartışma çıktı.

“Seni öldürürüz”

Yaşanan tartışma sırasında amir olduğu belirtilen sivil bir polis, Tuncel’i “Seni öldürürüz” diyerek tehdit etti.

Bunun üzerine gerginlik büyürken, araçtan inen olmadı ve bir süre sonra polislerin aracın önünü açması üzerine Tuncel ve yanındakiler yollarına devam etti.

Eş Genel Başkan Tuncel, yaşadıkları bu olayı sonrasında Twitter hesabından yaptığı “İdil çıkışında AKP polisleri tarafından ölümle tehdit edildim. Korkacak olsak bu mücadeleye girmezdik” paylaşımı ile duyurdu.

Tuncel’in maruz kaldığı bu tehdit nedeniyle sözkonusu polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER