Suriyeli mülteci sınırda öldürüldü

Türkiye'nin sınırları açması üzerine Avrupa'ya gitmeye çalışan Halepli bir mülteci, İpsala yakınlarında öldürüldü. Bir başka ölüm haberi ise Ege'den geldi. Midilli Adası'na giden mülteci botunun alabora olması sonucu bir çocuk boğularak can verdi.

Suriyeli mülteci sınırda öldürüldü
Suriyeli bir mülteci, Türkiye’den Yunanistan’a geçmeye çalışırken sınırda vurularak öldürüldü. Reuters’ın iki Türk yetkiliye dayandırdığı haberinde, mültecinin, Yunan güvenlik görevlilerinin ateş açması sonucu öldüğü belirtildi.


BBC’den Mughira Alsharif de, Halepli mültecinin, İpsala yakınlarında öldürüldüğünü söyledi. Alsharif’in Twitter paylaşımında, “Bu sabah Yunan askeri tarafından öldürülen Suriyeli göçmen, Ahmed Abu Emad. Ahmed, yüzlerce göçmenle İpsala’da sınırı geçmeye çalışırken, Yunan askeri tarafından saat 09:07’de boğazından vurularak öldürüldü. Ahmed’in cesedi Türkiye’ye götürüldü” ifadeleri yer aldı.

Reuters haber ajansının başka bir haberine göre ise Midilli Adası’na giden mülteci botunun alabora olması sonucunda bir çocuk boğularak öldü. Midilli açıklarında alabora olan bottan 47 kişinin ise kurtarıldığı açıklandı.

Sözcü Stelios Petsas, “Yunan-Türk sınırında can kaybı videosu sahtedir. Herkesi Türk propagandası yayan haberler bildirirken itidalli olmaya çağırıyoruz. #sahtehaber #sahteTürkPropagandası” paylaşımını yaptı. (Sputnik)

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 23:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER