5 ilde eğitime kar engeli

Kar yağışı nedeniyle Bayburt'un tamamında, Konya, Ağrı, Ordu ve Dersim'in ise bazı ilçelerinde bugün eğitim yapılmayacak.

5 ilde eğitime kar engeli

Birçok ilde etkisini hissettiren kar yağışı eğitimi de engelliyor.

Bayburt'ta yoğun kar ve buzlanma nedeniyle bugün için eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde bugün başlayan kuvvetli kar ve buzlanmanın etkisini sürdüreceğinin değerlendirildiği belirtildi. 

Konya'da ise 6 ilçede yüz yüze eğitime ara verildi. İlçe hıfzıssıhha kurulları kararınca, Seydişehir, Taşkent, Hadim, Ahırlı, Yunak ve Derebucak ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde bugün uzaktan eğitim gerçekleştirilecek.

Ayrıca merkez Meram ilçesindeki İnlice İlköğretim Okulu, Gökyurt İlköğretim Okulu, Hatunsaray İmam Hatip Ortaokulu, Hatunsaray İlköğretim Okulu, Karadigin Yeniaylar İlköğretim Okulu, Kızılören İlköğretim Okulu, Sefaköy İlköğretim Okulu, Sefaköy İmam Hatip Ortaokulu, Güneydere İlköğretim Okulu, Yeşiltekke İlköğretim Okulu, Karadigin Deresi İlköğretim Okulu, Kayalı İlköğretim Okulu, Evliyatekke İlköğretim Okulu, Yeşildere İlköğretim Okulu, Mustafa Bağrıaçık İlköğretim Okulu ve bu okullara öğrencisi taşınan yerleşim yerlerinde de uzaktan eğitim yapılacak.

Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklamada da Eleşkirt ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle köy okulları ile taşımalı eğitim gören öğrenciler için perşembe günü eğitime ara verildiği belirtildi. 

Ordu'nun Korgan, Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde ise olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim ve öğretime ara verildiği açıklandı. 

Dersim'de ise Ovacık, Nazımiye, Pülümür ve Hozat ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava şartlarının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

Valilik açıklamalarında söz konusu il ve ilçelerde engelli ve hamile kamu personelinin de izinli sayılacağı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER