MEB'de 'sahte diploma'dan 45 ihraç

Milli Eğitim Bakanlığı 45 öğretmenin görevine sahte diploma sahibi oldukları gerekçesiyle son verildiğini açıkladı.

MEB'de 'sahte diploma'dan 45 ihraç
15 Temmuz darbe girişiminin ardından sahte diploma ile görev yaptığı tespit edilen 45 öğretmenin görevine son verildiği açıklandı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Meclis’e sunduğu soru önergesini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yanıtladı. CHP’li Gürer, TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, basında sahte diploma haberlerinin yer aldığına dikkat çekerek, “Bazı internet sitelerinde ‘noter onaylı üniversite diploması fiyatı 500 TL’dir, noter onaysız üniversite diploması fiyatı 400 TL’dir, diplomalar sahtedir, belediye, devlet, askeriye, polislik, güvenlik görevlisi gibi devletin kamu ve kuruluşlarında asla geçerli değildir. Sadece özel sektörde geçerlidir…’ gibi bilgiler yer almaktadır” dedi.

‘SAHTE DİPLOMALAR TESPİT EDİLDİ’

Gürer’in önergesine yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bakanlığımız kadrolarına atanan tüm personelin atanmasına ilişkin belgeler incelenmekte ve ilgili kurumlardan teyit edilmekte olup bu kapsamda 15 Temmuz darbe girişiminden sonra sahte diploma ile görev yaptığı tespit edilen 45 öğretmenin görevine son verilmiştir” açıklamasında bulundu. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER