Prof. Dr. Turgut Tarhanlı ve 2 kişi serbest bırakıldı

Bu sabah gözaltına alınan Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Tarhanlı ile Anadolu Kültür'den Asena Günal ve Bora Sarı serbest bırakıldı. Tarhanlı, Günal ve Sarı için yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Prof. Dr. Turgut Tarhanlı ve 2 kişi serbest bırakıldı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tutuklu iş insanı Osman Kavala ile ilgili yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan Anadolu Kültür A.Ş. yöneticileri ve akademisyenlerden 3 kişi serbest bırakıldı. Prof. Dr. Turgut Tarhanlı, Asena Günal ve Bora Sarı’nın yurt dışına çıkış yasağı ile serbest konularak serbest bırakıldığı öğrenildi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, bu sabah gözaltına alınan Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Tarhanlı, Anadolu Kültür Genel Koordinatörü Asena Günal ve Anadolu Kültür üyesi Bora Sarı, ifadeleri alındıktan sonra yurt dışına çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan diğer kişilerin ifade işlemleri ise devam ediyor, 7 kişi içinse yakalama kararı bulunuyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün “Osman Kavala ile hiyerarşik bir düzen içinde hareket etmekle” iddiasıyla gözaltına alındığı açıkladığı 13 isim şöyle: Betül Tanbay, Turgut Tarhanlı, Yiğit Ekmekçi, Hakan Altınay, Meltem Aslan Çelikkan, Asena Günal, Çiğdem Mater, Bora Sarı, Ayşegül Güzel, Hande Özhabeş, Filiz Telek, Yiğit Aksakoğlu, Yusuf Cıvır.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER