Bilgen: Başka adres olmadığına göre bir yere gitmiyorum

HDP’li Ayhan Bilgen dün gece sosyal medya hesabından Roboski katliamı dava sürecine dair iki mesaj yayınladı. İlk mesajında özür dileyen ve 'bırakıyorum' diyen Bilgen, kısa bir süre sonra bu tweeti silerek “Roboski konusunda daha duyarlı başka bir adres olmadığına göre bir yere gitmiyorum, mücadeleyi bırakmıyorum” yazdı.

Bilgen: Başka adres olmadığına göre bir yere gitmiyorum
HDP Grup Başkanvekili ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen dün gece sosyal medyadan iki dikkat çekici mesaj yayınladı. İlk olarak Roboski katliamı davası sürecinde sorumluluğunu yerine getiremediğini belirten Bilgen, Twitter hesabından “Özür diliyorum ve bırakıyorum” açıklamasını yaptı. Kısa bir süre sonra ilk paylaşımını silen Bilgen yeni bir mesaj yayınlayarak, “Bir yere gitmiyorum, mücadeleyi bırakmıyorum” dedi.


Bilgen’in ilk yayınladığı ve kısa süre sonra kaldırdığı mesajının tamamı şöyle:

“Eğer bir konuya ‘dava’ diye sahip çıkmak gerekiyorsa ‘Roboski davası’ bunu fazlasıyla hak eder. Üzerimize düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getirmediğim için ailelere verdiğim sözün gereği olarak kişisel özeleştirimi veriyor, özür diliyor ve bırakıyorum.”

Bilgen’in son paylaşımı ise şu şekilde:

“Roboski konusunda daha duyarlı başka bir adres olmadığına göre bir yere gitmiyorum, mücadeleyi bırakmıyorum. Sadece siyasette sorumlulardan hesap soramadığımızda halka hesap vermemiz gerektiğini biliyorum. Nokta!” (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER