'Ekonomi reformu' mart ortası açıklanacak

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 'ekonomik reform' çalışmalarında sona geldiklerini belirterek, detayları Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın mart ayının ikinci haftasında kamuoyuyla paylaşacağını duyurdu.

'Ekonomi reformu' mart ortası açıklanacak

Hükümetin bir süredir üzerinde çalıştığını duyurduğu 'ekonomik reform' paketine ilişkin son durum hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Elvan, 'ekonomik reform' çalışmalarında sona geldiklerini belirterek, "Makroekonomik İstikrar Politikalarını ve Yapısal Politikaları içeren "Ekonomik Reform" çalışmalarımızda sona geldik. Reform politikalarımızın detaylarını Sayın Cumhurbaşkanı'mız mart ayının ikinci haftasında kamuoyuyla paylaşacak. 2021 reformlar yılı olacak" ifadelerini kullandı. 

İŞ DÜNYASININ TALEPLERİ KARŞILANACAK

'Ekonomi reformu'na ilişkin yürütülün ve daha önceden sızan bilgilere göre ekonomide atılacak adımların daha çok iş çevrelerinden gelen talepler üzerine şekilleneceği görülüyor. Basına sızan haberlerde; yatırımcılar için yeni çerçeve kanun düzenlenmesi, yatırım izin süreçlerinin kısaltılması, sözleşmelerde tahkim şartının teşviki, ticari uyuşmazlıklarda mahkeme yerine tahkimlerin teşvik edilmesi, geçici verginin bir süre kaldırılması, vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi sağlanması, hacizle ilgili şartların yumuşatılması gibi somut maddeler yer alıyor... 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER