Osmangazi Belediyesi asgari ücreti 3 bin 835 lira yaptı

Asgari ücret 2021 için 2 bin 825 lira olarak belirlendi ancak belediye yönetimlerinden üst üste 3 bin TL ve üzerinde 'en düşük ücret' açıklamaları geliyor. Son olarak AK Partili Bursa Osmangazi Belediyesi en düşük maaşı 3 bin 835 TL'ye çıkarttı.

Osmangazi Belediyesi asgari ücreti 3 bin 835 lira yaptı

Hükümetin belirlediği asgari ücret bekar ve çocuksuz bir kişi için 2 bin 825 lira olarak belirlenmişti. Millet İttifakı belediyeleri ve MHP'li bazı belediyeler bu ücreti düşük bularak, asgari ücrete zam yapma kararı almıştı. AK Partili Bursa Osmangazi Belediyesi hükümetçe belirlenen 2 bin 825 liralık asgari ücretin üzerinde zam yaptı.

EN DÜŞÜK MAAŞ 3 BİN 835 TL OLDU

AK Partili Bursa Osmangazi Belediyesi aldığı karar ile belediye işçilerinin en düşük maaşını 3 bin 835 TL'ye çıkarttı. Belediye Başkanı Mustafa Dündar konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Biz, göreve geldiğimiz günden itibaren parayı çarçur etmedik, tasarruf ettik" dedi.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre Mustafa Dündar, “Aile fertleri bile hastalıktan korktuğu için birbirinden uzak dururken, Osmangazi Belediyesi çalışanları, vatandaşlarımıza hizmet götürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Biz, örnek alınan bir belediyeyiz” açıklamasında bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER