Kampanya: Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon TL SMA'lı çocuklar için kullanılsın

Milli Piyango çekilişi sonrası Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon lira ikramiyenin SMA hastası çocuklar için kullanılması için soysal medyada kampanya başlatıldı. Kampanyaya çok sayıda sanatçı destek verdi.

Kampanya: Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon TL SMA'lı çocuklar için kullanılsın

Milli Piyango çekilişi sonrası Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon lira ikramiyenin SMA hastası çocuklar için kullanılması için soysal medyada kampanya başlatıldı. Kampanyaya çok sayıda sanatçı destek verdi.

Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde satılmadığı  belirtilerek Türkiye Varlık Fonu’na aktarılan üç biletin ikramiye tutarı 75 milyon TL’nin SMA hastası çocuklar için kullanılmasına ilişkin kampanya başlatıldı.

Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde 100 milyon TL’lik büyük ikramiye bir adet çeyrek bilete isabet etti. Satılmayan üç çeyrek biletin ikramiye tutarı olan 75 milyon lira Türkiye Varlık Fonu’na kalmıştı. Bu paranın, ABD’de yaklaşık 2 milyon 400 bin doları bulan SMA tedavisi için kullanılması istendi. Sosyal medyada başlayan kampanyaya  birçok sanatçı ve siyasetçi destek verdi. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER