Adnan Oktar tutuklandı

Adnan Oktar grubuna yönelik operasyon kapsamında tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen 176 kişiden aralarında Adnan Oktar’ın da bulunduğu 116 kişi tutuklandı. 17 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı. Oktar, cinsel istismar suçlamaları için, "Kız çocukları konusunda da son derece dikkatli olarak ilişki kuran bir kişiyimdir. İddiaları çirkin buluyorum" dedi.

Adnan Oktar tutuklandı
Adnan Oktar’a yönelik operasyonda gözaltına alınan 187 kişi dünden itibaren gruplar halinde adliyeye sevkedildi. 15 Temmuz’da gözaltına alınanlardan 116 şüpheli tutuklandı, 17 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı. 54 ise hakimlikteki sorguları devam ediyor. Adnan Oktar da tutuklanarak cezaevine gönderildi.


OKTAR: AYLIK GELİRİM 3500 LİRA

İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nde savunma yapan Adnan Oktar suçlamaları reddederek, şu savunmayı yaptı:

“Atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Geniş bir arkadaş grubum vardır. Lakap kullanırım ancak kod adım yoktur. Türk polisine karşı iddia edildiği gibi düşüncem olmadığını beyan etmek isterim. Ayda 3 bin 500 TL gelirim olmakla başkaca bir gelirim yoktur. Müştekiler bana kumpas kurmuşlardır. Yurt dışı görüşmelerim Türkiye aleyhine değil, Türkiye lehine yapılan görüşmelerdir. Küçük kızları evine alarak cinsel tacizde bulunduğuma dair iddiaları da kabul etmiyorum.

BİZE KARŞI ATAK YAPAN 25-30 KİŞİLİK BİR GRUP

Dürüst insanlarla yaşamayı seven, dost olmayı seven, arkadaş çevresi olan bir kişiyim. İddiaları çirkin buluyorum. Kabul etmiyorum. Bize karşı atak yapan bu grup 25-30 kişilik bir gruptur. Bunları da biliyoruz. İnternette de bunları yapılacak operasyonları ifşa eden kişiler vardır. Bu kız çocuklarına tecavüz olaylarını ise kesinlikle kabul etmiyorum. Bu da iftiradır. Buna aşırı bir abartı yapılmaktadır. Kız çocuklarının ailelerine 50 bin TL para vererek onları aldığımıza dair iddialar vardır. Halbuki ben hayatımın her evresinde dikkatli olduğu gibi kız çocukları konusunda da son derece dikkatli olarak ilişki kuran bir kişiyimdir. O bahse konu küçük kızla annesi ile birlikte geldi. Ancak eve almadım, bahçede görüştük gönderdim. Bu iftiraları kabul etmiyorum. Atatürkçü milliyetçi bir kişiyim. Suçsuzum serbest bırakılmayı talep ediyorum.”

FAZIL SAY’A DAVA AÇTILAR

Savcılığın sevk yazısında ise Adnan Oktar’ın 80’li yıllardan itibaren dini bir cemaat kisvesi altında suç amaçlı örgüt yapılanmasını oluşturduğu belirtildi. Oktar’a ‘Mehdilik’ olarak kutsallık kazandırmak amacıyla Kuranı Kerim’den çarpıtma yorumlarla örgüte kazandırılmak istenen şahısların zihinlerinin yıkandığı, koşulsuz itaat etmelerinin empoze edildiği, kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla Piyanist Fazıl Say’a dava açtıkları anlatıldı. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.