Angelina Jolie Mardin'de

Dünya Mülteciler Günü nedeniyle Mardin’e gelen sinema oyuncusu ve BM iyi niyet elçisi Angelina Jolie ve BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Gutierrez Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ile görüştü.

Angelina Jolie Mardin'de

20 Haziran Dünya Mülteciler Günü nedeniyle Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan mülteci kampını ziyaret etmek amacıyla Türkiye’ye gelen sinema oyuncusu ve Birleşmiş Milletler (BM) iyi niyet elçisi Angelina Jolie ile BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Gutierrez Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk tarafından karşılanan Jolie ve Gutierrez bir süre basına kapalı görüştü. Görüşmenin ardından Türk, Jolie’ye el yapımı telkari kolye seti, Gutierrez’e ise gümüş tespih hediye etti.

Mardin’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Jolie,”Çok güzel bir şehir. Farklı dinden insanların barış içinde yaşamasını görmek çok güzel ve önemli. Kentteki farklı dinler, inançlar ve diller hep birlikte hoşgörü ve barış içinde yaşıyor. Dünya için güzel bir örnek ve aslında bu dünya için çok zor olan bir şey. Sizler bunu başarıyorsunuz. Burada yaşayan insanlar çok cömert insanlar, çok güzel bir kültür, çok güzel bir şehir” dedi.

Ardından Jolie, Türk ve beraberindekiler Midyat ilçesine geçerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Kasrı Nehroz otelinde bir araya geldi.

Basına kapalı olarak süren toplantının ardından heyet mülteci kampına geçecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2015, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER