Barış Bloku: Savaş değil barış diyen 110 vekilden biri olun

Barış Bloku, dokunulmazlıkların kaldırılmasına dair anayasa değişikliğine hayır diyen milletvekillerine “Açıkça anayasaya, temel hak ve özgürlüklere aykırı olan bu hukuksuzluğun iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurun. Bunun için gerekli imzayı veren 110 milletvekillinden biri olun” çağrısını yaptı.

Barış Bloku: Savaş değil barış diyen 110 vekilden biri olun

Barış Bloku, dokunulmazlıkların kaldırılmasına dair anayasa değişikliğine hayır diyen milletvekillerine seslendi.

Yazılı bir açıklama yapan Barış Bloku, “Barış umutlarının dinamitlenmesine izin verme; ‘savaş değil barış’ diyen 110 vekilden biri ol” dedi.

“Vekillik görevini hakkıyla yerine getirmeye çalışan, temsil ettikleri milyonlarca seçmenin barış ve demokrasi taleplerini mecliste seslendiren başta HDP ve CHP milletvekilleri olmak üzere her türlü karşıt sesi susturmayı amaçlayan bu hukuksuzluk, anayasanın bir parçası haline getirildi.

“Hayır’ diyen vekillere sesleniyoruz:

“Tüm baskılara rağmen demokrasinin barışın ve vicdanınızın sesini dinleyerek hayır oyu kullandınız. Şimdi bir adım daha atma zamanı.

“Kürt sorununun Meclis çatısı altında çözülme yolunun kapatılmasına; barış zemininin yok edilmesine izin vermeyin.

“Onlarca milletvekilinin cezaevine yollanmasına, TBMM’nin Saray’a bağlı işlevsiz bir kuruma dönüşmesine seyirci kalmayın.

“Açıkça anayasaya, temel hak ve özgürlüklere aykırı olan bu hukuksuzluğun iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurun. Bunun için gerekli imzayı veren 110 milletvekilinden biri olun.

“Kendi belirlediği bir başbakana bile tahammül edemeyen, yargıya doğrudan direktif vermekte hiç sakınca görmeyen, anayasayı açıkça ve devamlı olarak çiğneyen Saray’ın mutlak iktidar arzusuna yol vermeyin.

“Tek adam diktası, savaş, ölüm, kin, nefret değil; çoğulculuk, özgürlük, demokrasi ve her şeyden önce BARIŞ istiyoruz!”

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2016, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER