Bolu'da 4.8'lik deprem

Bolu'da saat 13.55'te 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından artçı sarsıntılar yaşandı.

Bolu'da 4.8'lik deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 13.55'te Bolu merkezde 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem AFAD'a göre yerin 8.13 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Kandilli Rasathanesi verilerine göre depremin merkez üssü Bolu Kızılağıl oldu. 4.7 büyüklüğündeki depremin derinliği 9.6 kilometre olarak ölçüldü. Kandilli verilerine göre ilk depremin ardından 1.9, 1.8 ve 2.3 büyüklüğünde artçılar meydana geldi.

Deprem çevre illerden de hissedildi. Panik yaşayan bazı kişiler, sokağa çıktı.

AFAD VE VALİLİKTEN AÇIKLAMA

AFAD Başkanı Yunus Sezer, "Bolu ilimizde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki #deprem sonrasında, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım" dedi.

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar ise "Bugün Bolu'da meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem Kuzey Anadolu Fay zonuna bağlı küçük kısa bir kol üzerinde meydana geldi. Bu tip faylar üzerinde meydana gelen depremlerin başka depremleri veya Marmara fayını etkilemesi söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

Bolu Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, "İlimizde saat 13.55'de 4.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası tüm ekiplerimiz sahada tarama çalışmalarına ivedilikle başlamış olup şuana kadar resmi makamlara iletilen herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Depremi hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun" açıklamasında bulundu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise deprem nedeniyle İstanbul'da herhangi bir olumsuz durum ihbarı alınmadığını söyledi. Yerlikaya, "Allah ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun" dedi. / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER