Bolu'da mültecilere yönelik ırkçı öneri kabul edildi

Bolu Belediye Başkanı Özkan’ın mültecilerin su ve katı atık ücretlerinde 10 kata kadar zam yapma önerisi mecliste oy çokluğu ile kabul edildi. Komisyonda gönderilen önerge yeniden meclise gelece

Bolu'da mültecilere yönelik ırkçı öneri kabul edildi

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın mültecilere yönelik su ve katı atık ücretlerinde 10 kata kadar zam yapma önergesi mecliste oylamaya sunuldu.

Toplantıya katılmayan 2 CHP’li üye haricinde 13 evet çıkarken, 4 İYİ Partili meclis üyesi de destek verdi. AK Parti ve MHP’in ret oyuna rağmen önerge kabul edilerek plan ve bütçe komisyonuna gönderildi. Komisyon incelemesinden sonra zam teklifinin mecliste tekrar tartışılıp oylanacak.

Oylamanın ardından ise Başkan Özcan dilek ve temenni kısmında söz almak isteyenlere izin vermedi.

CUMHURBAŞKANI GİBİ ÇAY FIRLATTI

Mülteciler hakkında fikrinin değişmediğini dile getiren Özcan, "Geldikleri gibi gidecekler" diyerek, "Dilek temennilerde bugün kimseye söz vermiyorum" şeklinde konuştu.

Özcan kendisine tepki gösteren AK Parti sıralarına kürsünün altından çıkardığı çayları fırlatarak, "Sakin olun, sakin olun ya. Arkadaşlar sakin olun. İlla Cumhurbaşkanı gibi mi yapayım sizi sakinleştirmek için. Alın size çay. İçin sakinleşin" ifadelerini kullandı. CHP'li üyeler de Özcan'a alkışlarla destek verdi.

Konuyla ilgili CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bir açıklamaya yaparak ırkçı açıklamalarıyla tepki toplayan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı eleştirmişti.

Torun yaptığı açıklamada "Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır" ifadelerini kullanmıştı. (DUVAR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER