Bozdağ'dan barolara: Bir değil, yüz tane eylem yapsalar da kıymeti yok

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 81 baronun CMK ücret tarifesinin iyileştirilmesi talebi ile aldığı eylem kararıyla ilgili, "Bir tane değil yüz tane eylem yapsalar benim açımdan bir kıymeti yok" dedi.

Bozdağ'dan barolara: Bir değil, yüz tane eylem yapsalar da kıymeti yok

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Bozdağ, 81 baronun CMK ücret tarifesinin iyileştirilmesi talebi ile aldığı eylem kararıyla ilgili soruya, "Beklentilerin üzerinde bir tarife hazırladık. Avukatların haklarının en üst düzeyde korunması Adalet Bakanı olarak benim birinci vazifem. Avukatlarla ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz. Mevzuata aykırı bir adım atamayız, kimse beklemesin. Bu konuda düzenleme yapacağımızı beyan ettik. Bütün artışları gözeterek tarifeyi hazırlayacağız. Bir tane değil yüz tane eylem yapsalar benim açımdan bir kıymeti yok. Avukatları düşünmek zorundayız onların haklarını koruyacağız" yanıtını verdi.

Adalet Bakanlığı'nın kapsamlı bir yargı paketi üzerinde çalıştığını belirten Bozdağ, "Hasta tutuklu ve hükümlülerle ilgili acaba biz ne yapabiliriz. Şu anda arkadaşlarımız bir çalışma yürütüyor. Henüz öneriler var. Yeni bir düzenleme ihtiyacı olduğunu görüyoruz" dedi.

Bozdağ, Aysel Tuğluk'un durumunun 16 Eylül'de değerlendirileceğini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER