Buldan'ın halk buluşma öncesi Kars'ta eylem ve etkinlik yasağı

Kars Valiliği, yarın HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın yapacağı halk buluşmasına saatler kala kentte 15 günlük “eylem ve etkinlik yasağı” kararı aldı.

Buldan'ın halk buluşma öncesi Kars'ta eylem ve etkinlik yasağı

Kars Valiliği, kentte 15 günlük “eylem ve etkinlik yasağı” getirdi. Kars Valiliği internet sitesinde yapılan duyuruda bugün saat 18.00’dan itibaren kentte resmi etkinlikler dışında yapılacak tüm eylem ve etkinlikleri 15 günlük süre boyunca yasakladığını duyurdu. Valilik sayfasında 2019 yılından bu yana herhangi bir “eylem ve etkinlik yasak” kararı bulunmazken kararının yarın HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın yapacağı halk buluşmasına saatler kala alınması dikkat çekti.

‘AMAÇ MİLLİ GÜVENLİĞİN SAĞLANMASI’

Valilik yaptığı açıklamada,  “Milli Güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel asayişin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerin korunması amacıyla; kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar, spor faaliyetleri, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar hariç olmak üzere yapılması muhtemel her türlü eylem/etkinlikler ile belirtilen konuların devamı niteliğindeki (toplanma, yürüyüş, 50 kişiyi geçen basın açıklaması, araç konvoyu, her türlü karşılama uğurlama, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma, vb.) her türlü açık ve kapalı alanlardaki eylem/etkinlikler ile bu eylem/etkinliklere katılım amacıyla çevre illerden ilimize gelecek araç ve şahısların da ilimize gelişleri 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun 19. maddesine istinaden 28 Eylül 2020 günü saat 18.00'den 12 Ekim 2020 günü saat 18.00'a kadar 15 gün süreyle Kars il sınırları içerisinde (il merkezi, ilçeler ve jandarma sorumluluk bölgeleri dahil) yasaklanmıştır” denildi. (Kaynak: MA - DUVAR )

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER