Çetelere ağır darbe: 58 çete öldürüldü

DAİŞ çetelerinin Rakka ve Cerablus'tan getirdikleri tank, zırhlı araç ve güç takviyesiyle dün sabah başlattıkları saldırıları YPG/YPJ savaşçıları tarafından püskürtüldü. Yaşanan çatışmalarda 58 çete öldürüldü.

Çetelere ağır darbe: 58 çete öldürüldü

 DAİŞ çetelerinin Rakka ve Cerablus'tan getirdikleri tank, zırhlı araç ve güç takviyesiyle dün sabah başlattıkları saldırıları YPG/YPJ savaşçıları tarafından püskürtüldü. Yaşanan çatışmalarda 58 çete öldürüldü.YPG Basın Merkezi, DAIŞ çetelerinin Kobanê'yi işgal etmek amacıyla başlattıkları saldırıların 114. gününde devam ettiğini belirterek, “Çetelerin Rakka ve Cerablus'tan getirdikleri tank, zırhlı araç ve güç takviyesiyle dün sabah başlattıkları saldırılar YPG/YPJ savaşçılarımız tarafından püskürtülmüştür” dedi.

YPG, Kobanê’de yaşanan çatışmaların sonuçlarına ilişkin şu bilgileri verdi:

“Dün sabah saat 03.00'te doğu cephesinde bulunan Mekteba Reş'ten kentin güney ucunda bulunan Su Deposu'na kadar olan alanda çete grupları saldırılar düzenlemiştir. Kent dışında konumlandırdıkları füze ve havan rampalarından güçlerimizin mevziilerini yoğun bir şekilde bombalayan çeteler ardı sıra panzerler desteğinde özel birlikleriyle karadan ilerlemeye çalışmışlardır. Çetelerin tüm saldırıları güçlerimiz tarafından kırılmış ve çetelere ağır darbeler vurulmuştur. Gece yarısına kadar aralıksız süren şiddetli, göğüs göğüse çatışmalar ardından çeteler tümüyle püskürtülmüştür.

Kuzeydoğu cephesinde bulunan Mezra Dawid bölgesinde 2 araç ile 1 adet havan topunu imha eden güçlerimiz güneydoğu cephesindeki Miştenur eteklerinde de 1 adet doçka monteli araç imha etmiş, 1 adet 23'lük doçkayı da darbelemiştir.

Yaşanan çatışmalarda tespit edilebilen 58 çete üyesi öldürülmüştür. Çetelere ait 39 cenaze güçlerimizin hakimiyetindeki alanlarda bulunmaktadır. Güçlerimiz çetelere ait 7 cenazeyle birlikte 15 adet kaleşnikof silah ele geçirmiştir.”

SERÊKANİYÊ’DE ÇETELERE SALDIRI

YPG/YPJ savaşçıları dün sabah saat 08.00 sularında Serêkaniyê'nin güneybatısında bulunan Dehma köyü yakınlarında konumlanan çete gruplarına yönelik bir saldırı düzenlediğini belirten Basın Merkezi, “Doçka monteli bir aracın içindeki çetelerle birlikte imha edildiği saldırıdaki ölü ve yaralı çete sayısı tespit edilememiştir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER