CHP Milletvekili Mustafa Akaydın'a 'FETÖ' soruşturması

CHP'li Mustafa Akaydın hakkında 15 Temmuz'a ilişkin sözleri nedeniyle 'FETÖ' soruşturması başlatıldı.

CHP Milletvekili Mustafa Akaydın'a 'FETÖ' soruşturması
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak’, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’, ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından soruşturma başlattı.


Akaydın’ın 3 Ağustos’ta söylediği “15 Temmuz olayı bir tiyatrodur, evcilik oyunudur, ben TV’den komedi izler gibi izledim. 250 insanı bizzat devlet öldürmüştür” sözleri tartışma yaratmış ve hakkında çok sayıda suç duyurusunda bulunulmuştu.

BAŞSAVCIDAN AÇIKLAMA: RESEN SORUŞTURMA AÇILDI

Yazılı açıklama yapan Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Akaydın hakkında ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak’, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından 2017/56584 numara ile resen soruşturma başlatıldığını bildirildi.

Açıklamada, “Yürürlükteki yasalar ve Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nün yasama dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili işlemleri konulu 100/1 Nolu Genelgesi çerçevesinde soruşturma işlemleri yürütülmekte olup, safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir” denildi.

CHP’li Akaydın hakkında, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde evrakı komisyon önünde imha etmeyip yaktırdığı iddiasıyla da fezleke hazırlanmıştı. (ANTALYA/DHA)

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER