CHP'de cumhurbaşkanlığı için Emine Ülker Tarhan sesleri

CHP ve MHP’nin çatı aday olarak seçtikleri Ekmeleddin İhsanoğlu CHP’de diğer kanadın tepkisine yol açtı. İddialara göre CHP içindeki ayrışmada diğer kanatta yer alan milletvekilleri Ankara Milletvekili ve eski Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’ı aday göstermek için girişim başlattı.

CHP'de cumhurbaşkanlığı için Emine Ülker Tarhan sesleri

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre, adaylık için gereken 20 imza için ilk imzayı Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum atarken, Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ile Adana Milletvekili Ümit Özgümüş de imza verdi.

İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in de Tarhan’ın adaylığına imza verdiği belirtilirken, Baykal’a yakın isimlerden İstanbul Milletvekili Nur Serter’in de Tarhan’a destek vereceğini belirttiği öğrenildi.

İhsanoğlu’nun adaylığı için imza veren bazı milletvekillerinin imzalarını çekmeyi düşündükleri ve Tarhan’ın adaylığını desteklemek istedikleri öne sürüldü. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İhsanoğlu’nun adaylık başvurusunu bugün 13:00′de yapacak. Tarhan’ın adaylığı için girişim başlatan isimlerin ise yarın bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacakları belirtildi.

Ayrıca Emine Ülker Tarhan iddiaları da Twitter’da TT oldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2014, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER