CHP'nin seçim otobüsüne taşlı saldırı

Bölge'de referandum çalışması yürüten CHP'li vekilleri ve üyeleri taşıyan seçim otobüsü, Cizre’nin Kasrik beldesinde taşlı saldırıya uğradı.

CHP'nin seçim otobüsüne taşlı saldırı

Referandum çalışmaları kağsamında Güneydoğu'da bulunan CHP'li milletvekillerini ve parti üyelerini taşıyan otobüs seyir halinde iken Cizre’nin Kasrik beldesinde kimliği belirsiz kişilerin taşlı saldırısına uğradı.

CHP'nin refarandum çalışmasında kullanılan ve CHP İstanbul milletvekili adayı Kazım Bilgen'e ait olan seçim otobüsü saat 18.00 sularında Cizre’nin Kasrik beldesi civarında taşlı saldırıya uğradı.

Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis ve Siirt'deki referandum bilgilendirme çalışmalarının ardından Cizre Kasrik beldesine doğru seyir halindeyken gerçekleşen saldırının faillerinin kimlik tespiti için çalışma başlatıldı.

CHP Parti Meclis Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ali Özcan, İstanbul milletvekili adayı Kazım Bilgen, Nevşehir milletvekili adayı Fahri Ertik ve birçok parti görevlisinin bulunduğu otobüsün arka camı saldırı sırasında kırıldı. Otobüste meydana gelen hasar ve referandum çalışmalarının seyri hakkında bilgi veren Kazım Bilgen şunları söyledi:

"Halkımızı bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız sırasında Cizre’de saldırıya uğradık. Saldırıdan sonra otobüsün içinde bulunanların can sağlığında sorun yok ancak otobüste hasar büyük. Hasar tespiti ve emniyet birimlerinin olay yeri incelemesinin ardından çalışmamıza devam edeceğiz. Seçim yasakları süresi başlayana kadar, daha öncesinde bildirdiğimiz güzergahta sırada olan Diyarbakır ve Şanlıurfa noktaları ile çalışmamız ne pahasına olursa olsun devam edecektir.” (Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER