Çözüm sürecini bitiren cinayette parmak izleri eşleşmedi

Çözüm sürecini bitiren Ceylanpınar cinayetinin olay yeri inceleme raporlarında yeni bilgiler ortaya çıktı. Raporlara göre evde bulunan şüpheli parmak izleri, sanıklarınkiyle eşleşmedi.

Çözüm sürecini bitiren cinayette parmak izleri eşleşmedi
 Ceylanpınar’da çözüm sürecini bitiren öldürülen 2 polise ilişkin davada ilginç detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Cinayetlerin ardından Urfa Emniyeti’nin detaylı olay yeri inceleme tutanağı 10 Mart tarihinde mahkemeye sunuldu. Raporda, polislerin öldürüldüğü evde tespit edilen parmak izleriyle, davada yargılanan 9 sanığın parmak izlerinin eşleşmediği ortaya çıktı.

Evrensel’den Tamer Arda Erşin’in haberine göre, Urfa’da, 20 Temmuz 2015 tarihindeki Suruç Katliamı’ndan sonra 22 Temmuz tarihinde polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar evlerinde ölü bulunmuştu. Yumuşak ve Acar’ın kafalarına sıkılan kurşunla öldürüldüğü tespit edilmişti. Bu olaydan sonra çözüm sürecinin bitirildiği açıklanmıştı.

PARMAK İZLERİ UYUŞMUYOR

Cinayete ilişkin Urfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 4’ü tutuklu, 9 sanık bulunuyor. Dava devam ederken cinayetlere dair yeni bilgiler de ortaya çıkıyor. Olay yeri inceleme raporlarına göre davada yargılanan 9 sanığın parmak izleri, cinayetin gerçekleştiği evdeki parmak izleriyle karşılaştırıldı. Raporda sanıkların parmak iziyle, evden çıkan parmak izlerini uyuşmadığı belirtildi. Davada cinayeti işlediği ileri sürülen Ö.K’nin polislerin kaldığı dairenin karşısındaki boş dairede parmak izi bulunmuştu. Ö.K. arkadaşı M.A’nın evlendiğinde oturmak için bu daireyi kiraladığını, düğünden 1 hafta önce temizlemek için daireye gittiklerini söylemişti. Ö.K. arkadaşı M.A. ve M.A’nın ağabeyi L.A. uzun süren tutukluluğun ardından 8 Kasım 2016 tarihinde tahliye edilmişlerdi. Cinayete yardım ettiği ileri sürülen M.C.Y., Sedat A., Hüseyin A. ve Hasan A. ise halen tutuklu bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2017, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER