DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan Şemdinli'de

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Şemdinli'de seçim bürosu açılışına katıldı. Bakırhan, taşımalı seçmen konusunda iktidara, "Bunların başı seccadede aklı hilede" tepkisinde bulundu. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tuncer Bakırhan, Şemdinli'de halk buluşması ve büro açılışına katıldı. Bakırhan ve beraberindekiler, Bermêş Çeşmesi’nde kalabalık bir kitle tarafından coşkuyla karşılandı. Ardından seçim bürosunun olduğu yere gelerek, seçim bürosu önünde de kitlesel bir karşılama yapıldı. Parti bayraklarının dalgalandığı karşılamada yakılan meşaleler renkli görüntüler ortaya çıkardı. 

DEM Parti Şemdinli Belediyesi Eş Genel Başkan adayları Naif Eroğuz ve Nazdar Öpengin, Şemdinli halının gösterdikleri coşkulu karşılamaya teşekkür etti.

Burada kalabalık kitleye seslenen DEM Parti Eş Genel Başkan Tuncer Bakırhan, 31 Mart seçimlerinde kayyımları göndereceklerini vurguladı. Bakırhan, "Bu seçimlere Şemzînan’dan başladık ve Şemzînan bu seçimleri kazanacaktır. Kürtleri kabul etmeyenler, Kürtçeye 'bilinmeyen ya da X' diyenlere Şemzînan halkı cevap vermelidir" dedi. 

"Bizim mücadelemiz var olma mücadelesidir" diyen Bakırhan, "Türkiye’nin dört bir yanında sokağa çıkan parti temsilcileri Kürt kelimesini ağızlarına bile alamıyorlar. Bu ülkede 30 milyon Kürt yaşıyor, Kürt halkı bugüne kadar diğer halklara ihanet etmemiş bir halktır. Bu halk yüzyıllardır kendi ülkesinde, toprağında insanca yaşamak istiyor" dedi. 

Bakırhan, "Bir dönem önce kayyum atadılar. Sizin iradenizi yok saydılar. Bir tane devlet memuruna sizin iradenizi teslim ettiler. Ne oldu? Hizmet yok, meralar yok, Kürtler ötekileştirildi. Sonraki seçimde halkı kandırarak, tehdit ederek küçük oy farkıyla belediyeyi aldılar. Şimdi siz değerli halkımızın iradesini tekrar gasp etmek için kaçak seçmen kaydırmışlar. Bunların başı seccadede, aklı hilede. Buraya 2 bin kaçak seçmen getirdiler. Aksaraylı, Amasyalı getirirmişler. Sonra diyecekler ‘biz seçimi kazandık.’ Bu hileli bir seçimdir ve ağzınızdan, burnunuzdan gelir. AKP’lilere sesleniyorum; sizin vicdanınız kaçak seçmenlerle Şemzînan Belediyesini almaya el veriyor mu? Siz bu kayyımcı zihniyete, bu hırsız zihniyete nasıl oy vereceksiniz? Emin olun durumumuz kudretlidir. Kürt'ü yok sayanlara, cezaevinde çürütenlere 31 Mart’ta genciyle ve kadınıyla ders vereceğiz." dedi.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Vatandaşlarla bir araya gelerek çay içip sohbet eden Eş Genel Başkan Bakırhan, Yüksekova seçim bürosu açılışına katılmak üzere ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2024, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER