Demirtaş ve Yüksekdağ'ın fezlekeleri savcılıkta

HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ’ın da aralarında bulunduğu 6 milletvekili hakkındaki 8 fezleke, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaştı.

Demirtaş ve Yüksekdağ'ın fezlekeleri savcılıkta

Halkların Demokratik Partisi (HDP) HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ’ın da aralarında bulunduğu 6 milletvekili hakkındaki 8 fezleke, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaştı.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına dair Anayasa değişikliğinin yürürlüğe girmesinin ardından Adalet Bakanlığı ve Meclis’te bekletilen fezlekeler geçtiğimiz günlerde savcılıklara gönderilirken, Demirtaş ve Yüksekdağ ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Muharrem İnce ve Elif Doğan Türkmen ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun 1’er ve HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş’a ait 3 fezlekeyi savcılığa gönderdiği belirtildi.

Başsavcılığa ulaşan fezlekelerde, Demirtaş “Terör örgütü propagandası yapma”, Yüksekdağ ve Beştaş, “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama”, İnce “Hakaret”, Halaçoğlu “Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret”, Türkmen de “İmar kirliliğine neden olma” ile suçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER