Diyarbakır'da aşısız çift 3 gün arayla öldü

Korona virüsü tedavisi gören Cevat (50) ve Feside (48) Ateş çifti, tedavi gördükleri hastanede 3 gün arayla vefat etti.

Diyarbakır'da aşısız çift 3 gün arayla öldü

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinin Çardak Mahallesi'nde yaşayan Cevat ve Feside Ateş çifti, 10 gün önce korona virüsü belirtileri gösterince, Silvan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi'ne giderek PCR testi yaptırdı. Test sonuçları pozitif çıkan çift, karantinaya alındı. Bir süre sonra durumları kötüleşen çift, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edilerek yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Cevat Ateş, 4 gün önce yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cevat Ateş, mahalle mezarlığında defnedilirken, hastanede yoğun bakımda tedavisi süren Feside Ateş de dün öldü. Feside Ateş, mahalle mezarlığında eşi Cevat Ateş'in yanında defnedildi.

KAYMAKAMDAN 'AŞI OLUN' ÇAĞRISI

Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Öztürk, ilçede son zamanlarda vaka artışına dikkat çekerek, "Vakalarının çoğunun aşı olmayan vatandaşlar olduğu tespit edildi. Çardak Mahallesi'nde aynı aileden iki vatandaşımız hayatını kaybetti. Herkesin çok dikkatli olması gerekiyor ve mutlaka herkes aşısını zamanında yapmalıdır. 'Aşı ol Silvan' diyoruz" dedi. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER