Diyarbakır'da toplantı: Aşı olmayanlar düğüne davet edilmesin

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, düğün sektörü işletmecileri ile pandemi tedbirleriyle ilgili toplantı düzenledi. Aşı olmayanların düğünlere davet edilmemesi yönünde karar alındı.

Diyarbakır'da toplantı: Aşı olmayanlar düğüne davet edilmesin

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, kentte artan vaka sayıları ve aşı oranının düşük olması nedeniyle Diyarbakır Düğün Sektörü İşletmecileri Derneği yönetim kurulu üyeleriyle toplantı düzenledi.

Toplantı sonucunda STK’ların başlattığı aşı kampanyası ve alınacak tedbirlere ilişkin ortak çalışma kararı alındı.

DÜĞÜNLERDE ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILACAK

DTSO ve Diyarbakır Düğün Sektörü İşletmecileri Derneği’nin toplantıda aldığı kararlar arasında düğün sahiplerinin iki doz aşı olmayanları düğüne davet etmemelerinin sağlanması yer aldı. Diğer alınan kararlar şöyle oldu:

- Düğün salonunda çalışan tüm personel aşı olacak.

- Düğün salonlarına maskesiz girilmeyecek ve düğün boyunca maskenin çıkarılmasına müsaade edilmeyecek.

- Düğün davetiyelerine düğüne maskesiz alınmayacağı yazılacak.

- Düğün salonunda Covid-19 tedbirlerine ilişkin bir personel görevlendirilecek ve bu personel sosyal   mesafe, maske kullanımı konusunda gerekli uyarılar yapacak. Düğün süresince maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması için sık sık anons yapılacak.

- Düğün salonlarına gelen misafirlerin ateşi ölçülecek ve ateş ölçen personel ise tıbbi maske ve yüz koruyucu kullanacak.

- Ateşi 38 dereceden yüksek olanlar içeri alınmayacak.

- Covid-19 önlemleri kapsamında Diyarbakır Düğün Sektörü İşletmecileri Derneği tarafından örnek düğün videosu ile Diyarbakır yerel sanatçıları aşıya teşvik amaçlı şarkı besteleyip video çekecek. (DUVAR) 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER