Doğan Şentürk: Fatih Portakal'ı ikna etmek için çok uğraştım

Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, gazeteci Fatih Portakal'ın istifa etmemesi için çok uğraştığını anlattı. Şentürk, "Yorulup giden, pes eden bir insan değil. Böyle bir kişiliğe sahip değil. Fatih'in istifasını gereksiz buluyorum. Bütün bir yaz tatilimde uğraştım" dedi.

Doğan Şentürk: Fatih Portakal'ı ikna etmek için çok uğraştım
Fox TV’nin ratingi yüksek sunucusu Fatih Portakal’ın istifasıyla ilgili tartışma sürerken, Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk süreci anlatarak “İstifasını gereksiz buluyorum” dedi.

KRT TV’de Meltem Yılmaz’ın hazırladığı “Haftanın Rengi” programına konuk olan Doğan Şentürk “Fox Ana Haber’in 10 yıldır ana haberlerde ekrandaki imzası Fatih Portakal’dı. Sabah haberlerinde ise İsmail Küçükkaya. Yorulması gayet doğal. Fakat Fatih Portakal, yorulup giden, pes eden, mücadeleyi bırakan bir insan değil. Onu en yakın tanıyan insanlardan biriyim. Böyle bir kişiliğe de sahip değil” dedi. Şentürk şöyle devam etti:

“Yıllardır Fatih doğayla kalmak, kendi duygularının peşinden koşmak, açıklamasında olduğu gibi doğanın ritmiyle isteyen bir insandı. Gayet insani nedenlerle bıraktı. Aklınıza gelebilir; 50 küsür yaşında adam, mesleğinin zirvesinde, milyonlarca takipçisi olan bir insan bırakır mı? Bırakabilir. Türkiye’de bu alışılagelmiş bir şey değil ama yurt dışında örnekleri var. Keşke bu davranış bazı siyasetçilerimize ya da meslektaşlarımıza da örnek olabilse. İnsanlar ilelebet koltuklarında duracaklar diye bir şey yok. Ankara’da yıllardır siyaset yapıp emekli olan insanlar var. Neden arkadan gelen insanların önünü açmıyorsunuz. Fatih çok genç. Fatih’in böyle bir şeyi olamaz. Bunlar için çok erken. Ben Fatih’i vazgeçirmek için çok uğraştım. Ben Fatih’in yayın yönetmeni olarak Fatih’in bırakmasını erken, zamansız, gereksiz buluyorum. Bunlar için de bütün bir yaz tatilimde uğraştım.” Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 22:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER