DTK: Kürt halkı Fransa'daki katliamcıları tanıyor!

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyı kınayarak, "DAİŞ ve uzantılarına karşı Kürt Özgürlük Hareketinin yürüttüğü olağanüstü direnişe destek vermek bu barbarlığa vurulacak en büyük darbe olacaktır" dedi.

DTK: Kürt halkı Fransa'daki katliamcıları tanıyor!
Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyı kınayarak, "DAİŞ ve uzantılarına karşı  Kürt Özgürlük Hareketinin yürüttüğü olağanüstü direnişe destek vermek bu barbarlığa vurulacak en büyük darbe olacaktır" dedi.

DTK açıklamasında, "Fransa'da Charlie Hebdo haftalık mizah dergisine yapılan saldırıyla 2'si polis memuru 10'u yazar-çizer aydının katledilmesini nefretle kınıyoruz" denilerek, 'Kürt halkının bu katliamcıları çok iyi tanıdığı' ifade edildi.


Açıklamada, "Bu  faşist-barbar çeteler yıllardır Ortadoğu'da uluslararası güçlerin destekleri ile Ortadoğu'yu ve dünyayı kan gölüne boğan, gerçekleştirdikleri vahşet ve korku politikaları ile insanları sindirmeye çalışan aynı güçlerdir. 9 Ocak Paris Katliamı'nda Sakine Cansızları katledenler de aynı anlayışın sahipleriydiler" denildi.


'DAİŞ VE UZANTILARINA KARŞI KÜRTLERİN DİRENİŞİ DESTEKLENMELİ'


Kobane ve Şengal'de bu barbarlığı gerçekleştiren anlayışa karşı,  bedenini siper eden halkın, bu çetelerle savaşırken tüm dünyaya, DAİŞ çetelerine karşı verilen mücadelenin sadece Kürtlerin değil, tüm dünyanın ve insanlığın ortak sorunu olduğu  mesajını vererek  büyük tehlikeye dikkat çektiklerine işaret edildi.


Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Halkların varlığına ve ortak yaşam hayallerine kasteden; erkil egemen zihniyetin tekçi zihniyetiyle, kendisi dışındaki tüm inançları yok etmeyi ve katletmeyi  amaçlayan DAİŞ ve uzantılarına karşı  Kürt Özgürlük Hareketinin yürüttüğü olağanüstü direnişe destek vermek bu barbarlığa vurulacak en büyük darbe olacaktır.


Bu temel de faşist çete güçlerinin Fransa’da Charlie Hebdo haftalık mizah dergisine yönelik yaptığı saldırı ve katliamı şiddetle kınıyor; katliamda yaşamını yitirenlerin ailelerine, Fransız basın camiasına ve Fransız halkına başsağlığı dileğinde bulunuyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER