Erdoğan: '276 niye çıkmadı?’, bu soruyu sormalıydınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilmemesinde AK Parti’de yaşanan firelerle ilgili “Sizden şunu beklerdim. Acaba 276 niye çıkmadı? Bu soruyu sormalıydınız veyahut 276 oyu bulamayanlara bu soruyu sormanız gerekir” dedi.

Erdoğan: '276 niye çıkmadı?’, bu soruyu sormalıydınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etiyopya’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Yasa dışı dinlemeler

“Sınırsız dinlendik, sadece Başbakanlık değil Cumhurbaşkanlığı, Genelkurmay, Anayasa Mahkemesi de dinlendi.

“Biliyorsunuz bu benim yeni dillendirdiğim bir konu değil. Aylardır hatta son iki yıldır dillendirdiğim bir konu. Ve sadece Başbakanlığın değil, Cumhurbaşkanlığı’nın da dinlendiğini söyledim ama biz söylerken bunlara ne yazık ki Türkiye’nin yazılı ve görsel medyası inanmadı.

“Türkiye’de maalesef bir kısım yargı mensupları, yargıdaki dokunulmazlık imkanlarını nasıl kullandıklarını çok açık net ortaya koyuyor. Ve şu anda Gölbaşı’ndaki süreç, inanıyorum ki birçok şeyleri ortaya çıkaracaktır. Bu eteklerden çok taşlar dökülecek.

Yüce Divan oylaması

“Bu yapılan oylamanın amacı bu dört tane arkadaşımız Yüce Divan’a gidecek midir, gitmeyecek midir? Bu oylamanın neticesi ne olursa Yüce Divan’a gider, ne olmazsa Yüce Divan’a gitmez?

“Sizden şunu beklerdim. Acaba 276 niye çıkmadı? Bu soruyu sormalıydınız veyahut 276 oyu bulamayanlara bu soruyu sormanız gerekir. Çünkü Yüce Divan’a sevk noktasında onların gayreti, onların çabası var, yani muhalefeti kastediyorum.

Merkez Bankası’nın faiz indirimi

“Bu indirimi bizim yeterli bulmamız mümkün değil. Görünen o ki Merkez Bankası verilen mesajlardan halen nasibini almış değil. Şu anda uluslararası bu alanda söz sahibi olanlar bile bu indirimin yeterli olmadığını, olamayacağını, çok daha fazla indirimin yapılabileceğini söylerken tabi olaya politika faizi açısından bakmamak lazım. Bir de bunların katları var. Bu katlardan da baktığınız zaman bu yapılanın pek bir işe yaramadığını görüyorsunuz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER