Hakkari Valisi Ali Çelik: 'Yüksekova'daki depremde 28 ev ve 1 ahırda çatlaklar tespit edildi'

Vali Çelik, Yüksekova Kaymakamlığına gelerek Yüksekova ilçe afet ve acil durum koordinasyon kurulu toplantısı yaptı.

Hakkari Valisi Ali Çelik: 'Yüksekova'daki depremde 28 ev ve 1 ahırda çatlaklar tespit edildi'

Hakkari Valisi Ali Çelik, Yüksekova'da akşam saatlerinde yaşanan depremlerin ardından geldiği Yüksekova'da İlçe Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı yaptı.

Yüksekova Kaymakamlığı'nda yapılan toplantıda Vali Çelik, katılımcılardan depremin Hakkari'de meydana getirdiği tahribat ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

"28 ev ve 1 ahırda çatlaklar tespit edildi"

Toplantıda bir açıklama yapan Çelik; "Yüksekova merkezli meydana gelen 3.5, 4.4, 4.5 büyüklüğündeki depremlerden sonra ivedi bir şekilde saha taraması yapılmaya başlanmış olup AFAD, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerine gelen ihbarlar sonucu bölgeye hasar tespit ekipleri yönlendirilmiştir. Yapılan tarama sonucunda genel hayata olumsuz yönde etki edebilecek bir tespit bulunmamakla birlikte gelen ihbarlar sonucunda 28 ev ve 1 ahırda çatlaklar tespit edilmiş olup, bu çatlaklar için hasar tespit komisyonu görevlendirilmiş; ekiplerimiz olası bir artçı deprem nedeniyle oluşabilecek risklere karşı ivedilikle çalışmakta ve vatandaşlarımız için gerekli bildirimler ve tedbirler alınacaktır’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2024, 01:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER