HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü: Şoförler serbest!

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Musul'da yaşanan gelişmelerle ilgili HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü'yü bilgilendirdi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

TBMM'deki HDP Grubunu ziyaret eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü karşıladı. Ardından Davutoğlu, basına kapalı gerçekleşen görüşmede HDP heyetini Musul'da yaşanan gelişmeler hakkında bilgilendirdi. 1 saat 10 dakika süren görüşmenin ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, gazetecilere açıklama yapmadan ayrıldı. 

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü ise, ziyaretle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü,"Sayın Bakan konsolosluktaki diplomatların başka bir bölgeye taşındıklarından haberdar olduklarını, temaslarının sürdüğünü, esenlikte olduklarını ve kısa süre içinde Türkiye'ye dönüşlerinin sağlanacağından kuvvetle ümitli olduklarını söyledi. Biz oradayken gelen haber ile rehin tutulan kamyon şoförlerinin serbest bırakıldıklarına dair bir bilgiyi de bize iletmiş oldu. Bizde hem endişelerimizi hem Türkiye'nin Irak ve Suriye'ye yönelik dış politikasından duyduğumuz kimi endişeleri ve eleştirilerimizi ilettik, karşılıklı olarak bilgilendik. Dışişleri Bakanımız ayın 5'inden itibaren konsolosluğun boşaltılmasına dair talimatı gönderdiklerini, fakat yerel olarak bu talimatın yerine getirilmesi bakımından şartlar beklenirken bir anda Musul'da ordunun ortadan kalkmasıyla birlikte konsolosluğun boşaltılmasının imkansız hale geldiğini söyleyerek bir açıklamada bulundu" dedi. / dha
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER