Hollywood yıldızı Angelina Jolie Ezdileri ziyaret edecek

Ünlü Hollywood yıldızı Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, Kürdistan Bölgesi'ne geliyor. Ünlü yıldızın Ezdi Kürd mültecilerin yaşadığı kampları ziyaret etmesi bekleniyor.

Hollywood yıldızı Angelina Jolie Ezdileri ziyaret edecek
 Ünlü Hollywood yıldızı Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, Kürdistan Bölgesi’ne geliyor. Ünlü yıldızın  Ezdi Kürd  mültecilerin yaşadığı kampları ziyaret etmesi bekleniyor. 

BasNews’in ulaştığı bilgiye göre Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, bugün Kürdistan Bölgesi’ni ziyaret edecek. Ünlü yıldızın bölgeyi ziyeret amacının, Şengal işgalinden kaçarak Kürdistan Bölgesi’ne sığınan Ezdi Kürdlerin kamplarını ziyaret etmek olduğu öğrenildi. 

Amerikalı ünlü yıldızın  Kürdistan Bölgesi’ni ikinci ziyareti olacak.  Angelina Jolie, daha öncede Suriyeli ve Rojavalı mültecilerin kaldığı kampları ziyaret etmek üzere bölgeye gelmiş ve beraberinde getirdiği insani yardımları mültecilere dağıtmıştı. 

10 yıldan daha fazla  Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi olarak görev yapan Angelina Jolie  2012’de Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi görevine atanmıştı. Ünlü yıldız bu görevi ardından bir çok savaş bölgesinde yşayan mültecileri ziyareti ve yardımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER