İHD: Külter'in açıklaması kayıt dışı gözaltının belgesidir

İHD, gözaltına alındıktan sonra 134 gün haber alınamayan Hurşit Külter'in dün Kerkük'te ortaya çıkmasıyla ilgili açıklama yaptı.

İHD: Külter'in açıklaması kayıt dışı gözaltının belgesidir
İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi 27 Mayıs 2016’dan beri kendisinden haber alınamayan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’in Kerkük’te bulunmasıyla ilgili açıklama yaptı. İHD, Külter’in Kerkük’ten yaptığı açıklama için “Kayıt dışı gözaltıların belgesidir” dedi.


Külter ailesinin derneklerine yaptığı başvuru sonrasında Cumartesi Anneleri ve kamuoyuna destek çağrısıyla “Hurşit Külter Nerede” dediklerini ve Hurşit Külter’in akıbetinin açıklanmasını istediklerini ifade eden İHD, “Beklediğimiz açıklama 134 gün sonra akıbetini öğrenmeye çalıştığımız Hurşit Külter’den geldi. Açıklamasına göre; oluşan kamuoyu tepkisi ve karşı duruşuyla Hurşit Külter kayıt dışı tutulduğu yıkık binada öldürülemedi. Yapılan bu açıklama kayıt dışı gözaltıların belgesidir” denildi. 

İHD açıklamasının devamında “Yurttaşının can güvenliğini sağlamakla yükümlü yetkililerin yarattığı güvenliksiz ortamında, 21 yıldır gözaltında kayıplara karşı kesintisiz sürdürdüğümüz mücadelemiz devam edecektir” denildi. / EVRENSEL

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.