İran - Irak sınırında 6.4 büyüklüğünde deprem

İran'ın, Irak sınırına yakın Kirmanşah ilinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde de hissedildi.

İran - Irak sınırında 6.4 büyüklüğünde deprem

İran'ın, Irak sınırına yakın Kirmanşah ilinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.  Deprem, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde de hissedildi. İran-Irak sınırında Richter ölçeğine göre 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Türkiye'nin bazı bölgelerinden de hissedilen depremle ilgili açıklama yapan Kermanşah Eyalet Valisi Huşeng Bazvend 210 kişinin yaralandığını duyurdu.

İran'ın Irak sınırına yakın Serpol Zehab Kermanşah bölgeleri arasında bugün saat 19.37'de Richter ölçeğine göre 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 96 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, İran ve Irak'ın yanısıra Kuveyt ile Türkiye'nin de bazı bölgelerinden hissedildi.

210 KİŞİ YARALANDI

İran'ın Kermanşah Eyalet Valisi Huşeng Bazvend, Kermanşah eyaletinde meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre 210 kişinin yaralandığını belirtti.

Tasnim Haber Ajansı'na göre, Bazvend, şu ana kadar sağlık merkezlerine başvuran yaralı sayısının 210 olduğunu duyurdu.

Bazvend, can kaybına dair henüz bilgiye sahip olmadıklarını, bölgede arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Depremden hasar gören binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken, yaralıların Serpol Zehab, Gilanigarb ve Kasrı Şirin kırsalından olduğu öğrenildi.

Komşu Irak'ın bazı kentlerinde hissedilen ve kısa süre paniğe neden olan depremde şu ana kadar herhangi bir hasar meydana gelmediği belirtiliyor.

Tahran Üniversitesi Jeofizik Enstitüsü Sismoloji Merkezinden yapılan açıklamada, merkezi Kermanşah eyaletine bağlı Serpol Zehab kırsalında yerin 7 kilometre derinliğinde, yerel saatle 20.07'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği açıklanmıştı. / DHA

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER