İstanbul'da askeri helikopter düştü

İstanbul Sancaktepe'de askeri bir helikopter düştü.

İstanbul'da askeri helikopter düştü
İstanbul Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi’nde askeri helikopter apartmanların arasına düştü.

4 asker yaşamını yitirdi, 1 asker de yaralı…

Yaralı askerin durumunun ağır olduğu belirtiliyor…

UH-1 tipi askeri helikopterin eğitim uçuşu için Samandra’dan saat 10:32’de havalandığı ve yine Samandra’ya iniş yapacağı öğrenildi.

Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kaza mahalline giderek incelemelerde bulundu.

20 YILDA 5 HELİKOPTER DÜŞTÜ

Sancaktepe’de düşen askeri helikopter, son 20 yılda İstanbul’da  düşen 5’inci helikopter oldu. İstanbul’da yaşanan helikopter kazalarında toplam 19 kişi yaşamını yitirdi.

6 Eylül 2018 – İstanbul Maltepe açıklarında düşen Bell 430 tipi helikopterde bulunan Otokar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil Ünver yaşamını yitirdi. Pilot İsmet Özgür yaralandı.

10 Mart 2017 – İstanbul Büyükçekmece’de Eczacıbaşı Holding’e ait Sikorsky S-76C-2 tipi helikopter TV kulesine çarparak düştü. Kazada helikopterin içinde bulunan 2’si pilot 7 kişi yaşamını yitirdi.

20 Mayıs 2011 – Beykoz’da içinde 3’ü emniyet mensubu 5 kişinin bulunduğu Allouette 2 tipi polis helikopteri, Boğaz’a düştü. Pilot Emniyet Müdür Yardımcısı Kemal Özerbir yaralı kurtuldu. 2’si polis 4 kişi yaşamını yitirdi.

3 Nisan 1998 – Taksim üzerinde keşif uçuşu yaptıktan sonra Atatürk Havalimanı’na dönen Puma tipi polis helikopteri, Haliç üzerinde irtifa kaybederek İstanbul Ticaret Odası’nın yanındaki fıskiyelere çarptıktan sonra kontrolü kaybederek üç katlı bir binanın çatısına düştü. Helikopterde bulunan 1 teknisyen ve 2 polis yaşamını yitirirken, 4 polis ve yoldan geçen bir kadın da yaralandı. (İSTANBUL-DHA)

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER