IŞİD'in TBMM keşfi silinmiş!

TBMM'de keşif yaptığı iddia edilen IŞİD'cinin görüntüleri, 'güvenlik kamerası kayıtları bir ay saklandığı' için bulunamadı.

IŞİD'in TBMM keşfi silinmiş!
TBMM’de, üst düzey güvenlik uygulanmasına rağmen güvenlik kamerası kayıtlarının 1 ay korunduğu ortaya çıktı. TBMM Genel Sekreterliği, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun talep ettiği ve bir IŞİD’cinin Meclis bahçesinde keşif yaptığı iddiasına yönelik kamera kayıtlarını, 1 aydan fazla korunmadığı gerekçesiyle veremedi.


CHP’li Tanrıkulu, geçen şubat ayında, bir IŞİD üyesinin Meclis bahçesinde keşif yaptığı iddiaları üzerine, TBMM Genel Sekreterliği’ne yazı ile başvurarak, konuya ilişkin kamera kayıtlarını talep etti. Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın haberine göre, Tanrıkulu’nun bu talebine yanıt veren TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun yazısında, “1 Ekim -1 Kasım 2016 tarihleri arasında TBMM bahçesine ve civarına ait kamera kayıtları talep edilmektedir. TBMM Güvenlik Yönetmeliği’nin 42. maddesinin 3. fıkrası gereğince görüntü kayıtları Bilgi İşlem Başkanlığı’nca en fazla 1 ay muhafaza edildiğinden, talep edilen tarih aralığında TBMM bahçesine ve civarına ait kamera kaydı bulunamamıştır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.