Kılıçdaroğlu: E-postalarım izleniyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı Bozdağ'ın 'ABD'den gelen mail'leri açıkla' ifadesini hatırlatarak e-postalarının izlendiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu: E-postalarım izleniyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Kontrollü darbe’ tartışmalarına ilişkin Hürriyet Gazetesi’nden Abdülkadir Selvi’ye açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz için 'kontrollü darbe' iddiasını yinelerken, buna ilişkin 4 madde sıraladı.


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın "ABD’den gelen mail’leri açıkla" sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Bana gelen mail’leri takip ediyorlar herhalde. Bu sözle beni, mail’lerimi izlediklerini itiraf etmiş oluyorlar. Madem izliyorsunuz açıklayın o zaman" dedi.

İktidarda Bylocke kullanan kişilerin de bulunduğu iddialarını tekrar gündeme getiren Kemal Kılıçdaroğlu, "Beni FETÖ’ye destek vermekle suçlarsanız benim de ‘ByLock listesini açıkla o zaman’ deme hakkım var. Ben bunu deyince koro halinde ‘Sen açıkla’ diyorlar. Ben devlet değilim ki" açıklamasında bulundu.

Abdülkadir Selvi’nin yazısından bazı bölümler:

“1- Meclis’te kurulan komisyonunun darbenin ana boyutunu ortaya çıkarması iktidar tarafından engellendi. Darbenin kilit bürokratları Meclis’e gelmedi. Bu bizi kuşkulandırdı.

2- FETÖ’yle ilgili ana iddianameyi hazırlayan savcı görevden alındı.

3- Ana çatı iddianamesine dair önemli kuşkular var. İddianamede bazı bölümler arasında kopukluklar var. Nokta nokta gidiyor, sonra üst akıl diye bir bölüm başlıyor. Bu, darbe girişimini kapatma çabası olduğu kuşkusunu ortaya çıkardı.

4- 6 Haziran tarihli FETÖ terör örgütüyle ilgili iddianame var. Orada FETÖ’nün darbe yapacağı söyleniyor. Darbe yapacak güce eriştiğine dikkat çekiliyor. Peki, bu biline biline darbe niye önlenemedi?

‘DOSYAMIZ VAR, YOLUN BAŞINDAYIZ’

Mahkemelerde verilmiş ifadeler var. Hükümet bunları açıklamıyor. Darbeden 1 gün önce Genelkurmay’da yapılmış bir toplantı var. Üst düzey katılım olmamış” dedi. Bunun üzerine, “Darbe toplantısı mı?” diye araya girdim. “Bilmiyoruz ki?” karşılığını verdi. “Ama bunlar darbe yaparken kimden cesaret almışlar” diye sordu. Kemal Bey’e, “Size hem Cumhurbaşkanı hem Başbakan dosyayı açıklamanız için çağrı yaptı” diye hatırlattım. “Dosyamız var. Ama daha yolun başındayız. Mahkemeleri izleyeceğiz. Bunun için oluşturduğumuz bir komisyon var. Biz CHP’yiz, sıradan bir parti değiliz. Darbelerden çok çekmiş bir parti olarak 15 Temmuz’un üstü kapatılmasın diyoruz” diye karşılık verdi. CHP liderinin bu sözlerinden henüz açıklanacak seviyede bir dosya olmadığı kanaatine ulaştım.

‘BYLOCK LİSTESİNİ AÇIKLA DEME HAKKIM VAR’

Sıra geldi ByLock listelerine... CHP lideri, “120-180 AK Parti milletvekilinde ByLock var” dedi. Bu sözlerini hatırlatıp, “Hükümet sizi bu listeleri açıklamaya davet ediyor” dedim.

Kemal Bey önce, “Bizi ısrarla FETÖ’cülerle işbirliği yapmakla suçluyorlar” dedi. “Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a Adalet Bakanı’na buradan sesleniyorum. Bizi suçlayacağınıza ByLock listeleri elinizde, açıklayın” diye çağrı yaptı. Ardından ekledi, “Beni FETÖ’ye destek vermekle suçlarsanız benim de ‘ByLock listesini açıkla o zaman’ deme hakkım var. Ben bunu deyince koro halinde ‘Sen açıkla’ diyorlar. Ben devlet değilim ki.”

‘MAİL’LERİM İZLENİYOR’

Bir de ABD’den gelen mail’ler konusu var. Kılıçdaroğlu’na, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, “ABD’den gelen mail’leri açıkla” çağrısını hatırlattım.

“Ben de merak ediyorum” diye söze başladı. “Bana gelen mail’leri takip ediyorlar herhalde. Bu sözle beni, mail’lerimi izlediklerini itiraf etmiş oluyorlar. Madem izliyorsunuz açıklayın o zaman. Ey Kılıçdaroğlu sana şu mail’ler geldi diye açıklasınlar, böylece ben de öğreneyim bana ne geldiğini” dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ’a, “Bana gelen böyle bir mail yok. Adalet Bakanı böyle bir şey varsa açıklasın” diye çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, “Mail’lerim izleniyor o zaman?” sözleriyle büyük bir iddia ortaya attı. Bu ciddi bir durum demektir. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bir açıklama yapmak isterse, sütunlarımızın kendisine açık olduğunu belirtmek isterim.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER