Mersin'deki gizemli kazıdan ilk görüntüler

Ankara'dan gelen 20 kişilik özel ekip tarafından özel tim eşliğinde 11 aydır kazı yapılan Mersin'deki gecekondudan ilk görüntüler basına yansıdı. Evin içinde bir tünel açıldığı ve sondaj yapıldığı fotoğraflara yansıdı.

Mersin'deki gizemli kazıdan ilk görüntüler
Mersin’in Tarsus İlçesi’nde bulunan 82 Evler Mahallesi’nde, gecekondu tipi bir evde özel harekat polisleri gözetiminde yapılan kazı, yaklaşık 11 aydır sürüyor. Göçüklere neden olan ve giriş- çıkışlara izin verilmeyen kazı alanında sondaj çalışması yapıldığı görülürken, kazı yapılan evden ilk görüntüler ortaya çıktı.


Ankara’da oluşturulan 20 kişilik özel bir ekip tarafından, özel harekat polislerinin önlemleriyle 13 Kasım 2016 tarihinde başlatılan kazı, gizlilik içerisinde devam ediyor. Polis barikatları ve brandalarla çevrili kazı alanında kimsenin giriş-çıkışına izin verilmezken, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın da alana alınmadığı bahçede, sondaj çalışması yapıldığı görüldü.

İlk kez görüntülenen evin bahçesinde bulunan sondaj makinesi ve su boruları dikkat çekti. Daha önce kazı nedeniyle mahallede göçükler meydana gelmesi üzerine, binanın çevresindeki eski yapıların güvenliği için zemin katmanlarının saptanmasına yönelik sondaj çalışması yapıldığı ileri sürüldü.

Mersin Gündem gazetesi, kazı alanının yapıldığı bölgeden olduğu iddia edilen görüntüleri yayınladı. Görüntülerde, kazı yapılan evin orta bölümünün komple yıkıldığı ve açılan tünelin genişliği dikkat çekiyor.

ATICI, BAŞBAKANA SORMUŞTU

Kazı çalışmasını yakından takip eden, ancak kendisine de bugüne kadar resmi bilgilendirme yapılmayan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, başbakanın yanıtlaması istemiyle Meclis’e verdiği soru önergesinde, bazı iddiaları gündeme getirmişti. Atıcı, “Kazıda hangi tarihi eserler çıkarıldı. Bu eserler nerede saklanıyor?” diye sormuştu.

Ayrıca, kayıp bir polisin cesedinin de arandığı da öne sürülmüştü.
Sosyal medyada da gündemden düşmeyen gizemli evin için ilk kareler:

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER