Milli Gazete yazarından Abdullah Gül tahmini

Milli Gazete yazarı Ahmet Yavuz: Fazilet Partisi’nin Mayıs 2000’deki kongresinde aday çıkan da Abdullah GÜL’dü. 2018 siyasi ezberleri alt üst edecek!

Milli Gazete yazarından Abdullah Gül tahmini
Eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 696 sayılı KHK nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la karşı karşıya gelmesiyle ilgili yorumlar devam ederken bir tahmin de her iki ismin içinden çıktığı Milli Görüş çizgisine yakın Milli Gazete’nin yazarı Ahmet Yavuz’dan geldi. Fazilet Partisi-AK Parti ayrışması öncesinde FP’deki muhaliflerin lider adayı olarak da Gül’ün öne çıktığını hatırlatan Yavuz’un yazısında yer alan, ‘Gül’ün çıkışı’ başlıklı bölüm şöyle:


Erdoğan ile Gül ilk kez açıktan tartışıyor. Restleşiyor. Bu noktada Abdullah Gül’e, “Artık ya parti kur ya ortak bir platformun adayı ol! Çık milletin karşısına, daha fazla oyalama!” baskısı artıyor.

Nitekim Gül ve ekibinin, hareketin kurucusu ve Cumhurbaşkanı olarak; kabineden, Saray’dan ve genel merkezden ve milletvekillerinden bazı isimlerle görüştüğü biliniyor. İşte Erdoğan’ın sert Gül tepkisi de KHK’dan değil, bundan! Erken doğuma zorluyor!

*

Peki, şu an ülkede gücünü pek çok noktada tahkim etmiş Erdoğan’ın karşısına “içeriden” çıkacak cesaret kimde var?

Dahası AK Parti’den de, diğer bütün partilerin tabanından oy alabilecek potansiyel siyasi tecrübe kimde? Bu noktada fikirler müşterek!

Nitekim Fazilet Partisi’nin Mayıs 2000’deki kongresinde aday çıkan da Abdullah GÜL’dü. 2018 siyasi ezberleri alt üst edecek!

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER